Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért ébredek mindig úgy,...

Miért ébredek mindig úgy, mint aki agyon lett verve?

Figyelt kérdés

Évek óta úgy kelek fel minden egyes nap, hogy folyik az orrom, fáj a fejem, össze vannak ragadva a szemhéjaim, fél órába telik mire kitápászkodok az ágyból, és 1-2 órán keresztül rajtam van ez az általános rosszullét.


Semmi előjele, jól vagyok lefekvéskor, de hiába alszom 4 órát, hiába alszom 9 órát, ugyanolyan legyengülten ébredek.


Nincs bajom az alvással, időben alszom el (22 óra körül) és időben kelek (6-7 körül), ritkán vagyok éjszakás, de akkortájt néha jobban is kelek (ha délutántól hajnalig alszom mondjuk, vagy fordítva). Néha van alvásparalízisem éjszaka, de egyáltalán nem zavar engem, valamennyire még élvezem is (igen, pszichopata vagyok :D)


Mostanában elég sok a stressz a családban, ez lehet közrejátszik, bár mint mondtam, a problémám már évek óta szüntelenül fennáll.


Mit tudnék tenni, hogy megszüntethessem?



#alvás #fejfájás #reggel #rosszullét #ébredés #természetes pihenőállapot
aug. 18. 09:39
 1/9 anonim ***** válasza:

Poratka allergia? Takarításkor nem szoktál rosszul lenni? Esetleg tollpárna allergia?


Alvási apnoe jutott még eszembe (az azt magyarázná, hogy fáradtan ébredsz, de a szemed összeragadását nemigen). Valamint a stressz is okozhat nem pihentető, felszínes alvást. Nézz utána a neten is, vannak triviális tippek, mint pl. túlzott koffeinfogyasztás stb., azokat is érdemes átgondolnod.

aug. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Vitaminhiány?
aug. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nem vagyok allergiás, napközben semmi bajom nincs soha gyakorlatilag.


Vitaminhiányom van, de szedek rá tablettát.


Koffeint egyáltalán nem fogyasztok, életemben nem ittam kávét sem. Úgy vagyok vele, amíg nem kell, addig nem szokok rá.


Mondjuk a stressz játszhat. Egész életemben stresszeltem és stresszelek. Bár nem tudom, ez önmagában okozhat-e ennyi negatív hatást rám, csak ébredéskor.

aug. 18. 18:37
 4/9 anonim ***** válasza:
Túl korán kelsz.
aug. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Akkor is így ébredsz ha magasabb párna van a fejed alatt,esetleg? Hülyén hangzik,de mikor fekszünk, a könnycsatorna megindul(vagyis könnyezik a szem,ezáltal az orr is).
aug. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

4.

Szerintem a reggel 6-7 óra egyáltalán nincs korán.


5.

Ezt még nem próbáltam, de egyébként általában az oldalamon szoktam aludni.

aug. 19. 12:35
 7/9 anonim ***** válasza:

6.

Dehogy nincs korán. Ez csak pacsirta körökben elterjedt állítás. Próbáld ki, mi van, ha éjféltől 9-ig alszol.

aug. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A házipor terhelés általában az ágyban a legmagasabb, szóval az enyhe házipor allergiát nem zárnám ki. Bizonyítani viszont csak allergia vizsgálattal lehet, szóval előbb kipróbálnám a triviális ötleteket, mint a párna stb.
aug. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Senior Séf ***** válasza:
Poratka allergia valószínűleg belejátszik. Mindazonáltal olvasgassál a cirkadián ritmusról, és vedd komolyan az ott szerzett ismereteket.
aug. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!