Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » BIID-m van és egyre jobban...

BIID-m van és egyre jobban éget a vágy, hogy valahogy lebénítsam magam deréktól lefelé, hogy onnantól kerekesszékes életet élhessek. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A biid kevésbé ismert Magyarországon, body integrity identity disorder, testkép-integrációs zavar. Hallottatok már erről? Mit gondoltok, mit tanácsoltok? Sajnos egyre nagyobb a késztetés, hogy valahogy valamivel lecsökkentsem teljesen a fájdalomérzetemet és eltörjem a gerincem vagy etanolt fecskendeztessek bele. Illetve Mexikóban vannak orvosok, akik jó pénzért elvállalnak ilyesmiket suttyomban.

aug. 8. 23:28
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Ezek néha fellángoló periódusok, de mindig ott lappang azért.
okt. 1. 00:33
 12/23 anonim ***** válasza:
Nagyon érdekes. Ilyenkor, mikor meggondolod magad az azért van, mert rájössz, hogy az életed mennyivel nehezebb lenne, valószínűleg munka terén is háttérbe szorulnál? Vagy csak a vágy az, ami háttárbe szorul ilyenkor? Bocsi, de nagyon ritka állapot ez, emiatt kérdezelek
okt. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
A gondolat az ällandoan ott van, hogy milyen jo lenne de ez hullämokban erösödik-gyöngül. Ez esetben nem oszt es nem szoroz, hogy mennyivel nehezebb lenne az elet, hanem hogy abban a szituäcioban legyel vegre amire mindig is vägytäl.
okt. 2. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
És ha ideiglenesen kerekesszékben közelkednél otthon, másik vàrosban? Az nem segítene esetleg ebben a vàgyban?
okt. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Persze, ideig-oräig elvezed, mert azert a lätväny meg a szituäcio az mäs, de ott van az az aprosäg, hogy ohh, hät en föl tudok kelni... es pont itt van elvermelve a kutya, hogy egy ätlagos szobai szekkel pl nem tudsz a lakäsban közlekedni mert tul szeles, sok es magas a küszöb, nincs lift, nem fersz be a wc-be csak seggen csuszva es es es...

Hogy jutsz ki a lakäsbol, häzbol? Hogyan fogadja ezt a csaläd, hogy "egeszseges" vagy de megis szekben közlekedsz?

En külföldi forumokon szoktam olvasgatni meg beszelgetni erröl, van a biidnek több fajtäja/formäja. Mondjuk en nem a kerdezö vagyok hanem csak egy mäsik biidler.

En nem feltetlen kerekesszekre vägyok, hanem ugy erzem hogy tul sok vegtagom van es azok is tul hosszuak... de ettöl függetlenül ha az utcän lätsz akkor meg nem mondanäd rolam mert teljesen jol elfunkcionälok igy is... csak az az ätkozott vägy...

okt. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Köszönöm a válaszod neked is. Jobban utána fogok olvasni ennek a tèmának, nagyon érdekesnek talàlom. Kíváncsi lennék ez valóban mennyi embert érint, és ebből mennyi az, aki véghez is viszi
okt. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Ez egy dräga hobbi, nem häträny ha van egy biztos egzisztenciäd a vältäshoz...
okt. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Néha a nehézségek miatt is lecseng a vágy, igen. A jelenlegi élethelyzetemben (és szerintem az érintettek nagyjánál is így van) ez nagyon nehéz lenne, de hallottam olyanokról, akik külföldön így tettetve kezdtek új életet, és már mindenki így ismerte meg őket. Eltöltöttem már többször egy-egy napot kerekesszékben, ami kihívásokkal teli természetesen. Nehézség, hogy nekem mivel működnek mellkastól lefelé az izmaim, máshogyan egyensúlyozok, így könnyen felborulhat az ember, amikor próbál fel-le menni egy padkán. Ezek azok a dolgok, amiket nem lehet tettetni. Egyébként tényleg nem lehet megmondani rólunk kívülről, hogy van ez a kattanásunk. Teljesen normális munkát végző emberek vagyunk, nem zárt osztályos boldondok :D
okt. 2. 15:55
 19/23 anonim ***** válasza:
16-os vagyok, nekem apukàm bénult le még születésem előtt válltól lefelé, szóval nekem természetes volt, hogy ő ilyen. De sohasem sajnàltatta magàt, persze voltak nehézsègek, önàllóan nem tudott sehova sem menni. És van bàrmiféle visszajelzés azoktól, akik kimentek külföldre? Tudatosan olyan irànyba tanultak, ami végezhető kerekesszékből is? Volt akinék a vàgy olyan erős volt, hogy amputàlta/ lebénította magàt “?
okt. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

Nem tudom, mi a foglalkozása, de irodai munkát végez. Már mindenki így ismerte meg. Ha kérdezik, nem akar beszéni a "balesetéről". Teljesen úgy él, mintha béna lenne. Amikor legutóbb beszéltem vele, már egy éve nem állt fel. Már a teste sem nagyon akarja mozgatni a lábait, amik gyengülnek. Katéteres zsákot használ, abba pisil, teljesen úgy él. Busszal közlekedik, ahol le kell nyitni a rámpát. Uszodába is jár. Mindenki így ismerte meg ott. Teljesen új életett kezdett.


Egy fórumon olvastam a kérdés alatt említett etanolos bénítós történeteket. A végtagamputációval kapcsolatban kétféle megoldást olvastam. Az egyik, hogy egy német férfi fizetett egy mexikói orvosnak, aki levágta a lábát, megcsinálta hozzá a papírokat, de mihamarabb kivágták a kórházból és szinte friss amputáltként mehetett haza Németországba. Viszont Mexikóban nem tökéletesen amputálták neki, így otthon korrekciós műtétekre volt szüksége a csonknál. A "hamis" papírok miatt viszont meg tudta csinálni tb-re. Elvileg még így is megérte neki.

A másik módszer elég brutális. Nyilván nem mindenkinek van más kontinensről származó sufnidokis kontaktja és pénze, ezért házilagos módszert alkalmaznak... Vesznek rengeteg szárazjeget, abba lógatják a végtagjukat több órán, akár tíz órán keresztül, hogy teljesen lefagyjon, elhaljon, visszafordíthatatlan fagyási sérüléseket szenvedve. Az irdatlan fájdalmat illegálisan beszerzett gyógyszerekkel, kábítószerekkel és alkohollal gyűrik le. Végül az elhalt lábakat amputálni kell és megvalósul az álom. Ezt a tb is fedezi, mert önsértési, öngyilkossági kísérlet. Viszont itt egy nyomorúságos sztori, amikor nem biid miatt, hanem biztosítási csalás miatt szánta rá magát egy illető és rá is fázott (ha-ha): [link]

okt. 2. 19:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!