Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Alacsony vérnyomásnak számít...

Alacsony vérnyomásnak számít a 100-110 közötti szisztolés érték egy 28 éves nő esetében?

Figyelt kérdés

Az elmúlt időszakban rosszul létek gyötörnek, hányinger és fejfájás, mellkasom néha nyomni szokott. Pajzsmiriggyel augusztus végén kell mennem kontrollra (kissé alulműködik), de időközben vérnyomásnaplót kell vezetnem (kardiológián is voltam, ott ultrahangon sem találtak semmi eltérést, ami a rosszulléteket magyarázná).

A háziorvosom elérhetetlen, a neten meg össze vissza vannak táblázatok arról,hogy 25-30 év között hol kezdődik az alacsony vérnyomás, aztán hátha van itt olyan ember, aki orvostól kapott erre már valami információt, ami használhatóbb. :)


aug. 6. 12:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
A többi értéket is kellene hozzá tudni, hogy pontosabb infót kaphass. A 110 nem számít alacsonynak, ha az aszisztolés szint 70 körül mozog. A 100 már ájulásközeli állapot lehet.
aug. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

A diasztolés érték 70-80 körül mozog általában. A pulzusom pedig 60-70 közé esik.

104/77 (reggel)

106/73 (este)

105/74 (reggel)

112/84 (este)

60-70 közötti pulzussal ezek voltak a legutolsó mérésim.

aug. 6. 13:09
 3/15 anonim ***** válasza:
Nem, nem alacsony. A legtöbb fiatal nőnek ilyen a vérnyomása. Viszont ezzel párhuzamosan a pulzus szokott magasabb lenni, akár rendszeresen 100 felett. Ez okozhat mellkasban nyomó érzést, gyengeségérzést. Bár nálad a pajzsmirigy alulműködés miatt nem feltétlenül van ilyen. Mennyi szokott lenni a pulzusod? A pajzsmirigy alulműködésre szedsz gyógyszert?
aug. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
1. Mi az az aszisztolés szint? Ha valakinek aszisztoliája van az meghalt.
aug. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

A 100 ajulaskozeli? 🤣

Hat lehet, van akinrk. De nekem pl 90-95 szokott lenni, soha eletemben nem ajultam el es jol vagyok, kosszepen.

aug. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Amiket leírtál normális értékek. Alap az, hogy 100/60 Hgmm felett nem beszélünk alacsonyvérnyomásról.
aug. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
A pajzsmirigyproblémát most diagnosztizálták nálam, még csak egy konzultáción voltam vele. Augusztus végén kell ultrahangra mennem, de az anti tpo értékem nagyon magas, q tch az 7 körüli. Még semmilyen gyógyszert nem szedek erre. :)
aug. 6. 13:18
 8/15 anonim ***** válasza:
Igen, anti TPO emelkedése idővel pajzsmirigyalulműködést okoz. Viszont a vérnyomásod és pulzusod jó. A panaszaid nem ettől vannak.
aug. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
A pulzusom normál/pihent állapotban 60-70 körül mozog, amikor rosszul érzem magam akkor max 80-85 volt.
aug. 6. 13:24
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát!
aug. 6. 13:26
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!