Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől van, hogy este, éjszaka...

Mitől van, hogy este, éjszaka soha nem vagyok álmos, viszont délelőtt, meg napközben mindig álmos vagyok?

Figyelt kérdés

Hétköznapokon este nehezen alszom el, jár az agyam, napközben a munkahelyemen levert vagyok, és álmos.

Hétvégente, amikor nem kell dolgozni mennem sokáig fent vagyok, és sokáig alszom.

Úgy érzem, hogy a bioritmusom teljesen másképp működik.

Hogy lehet ezen változtatni?



aug. 5. 00:02
 1/1 anonim ***** válasza:

Nálam a túlzott stressz okozza, hogy este jár az agyam és nem tudok aludni. A stresszforrások csökkentése (amennyire lehet) segít, és a sport is csökkenti.


A másik hogy bármennyire pocsék az elején, hétvégén is tartanod kéne a napirendet. Rááll a szervezeted. (Legalábbis ezt mondják, nekem nem sikerül egy fix rendszerre beállni mert a kétévesem folyton bekavar. Ha 2-3 hét után nem érzem hogy segít akkor inkább hagynám.)


Ha koffeint fogyasztasz, esetleg csökkenteni kell, valamint lefekvés előtt 6 órával már kerüld. Ha el is alszol, rontja az alvásminőséget.


Ha nem megy az alvás, feküdj nyugodtan az ágyban és próbálj csak arra koncentrálni, hogy ne aludj el (máson ne gondolkodj). Így nem húzod fel magad, hogy nem megy és valójában könnyebben elalszol.

aug. 5. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!