Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Sos HPV fertőzés kiírtàsára...

Sos HPV fertőzés kiírtàsára valami tipp? Magától sajnos a szervezetem nem képes legyőzni,szemölcs van a kezemen is és a nemi szervemen is az utóbbin elmúlik de most visszatért A kezemen állandó,kaptam rá többször ecsetelőt de nem az igazi…

Figyelt kérdés

Oltásról esetleg tapasztalatok vagy vélemènyek?

Vagy bármilyen tipp..26L

:((



aug. 2. 22:28
 1/10 anonim ***** válasza:
55%

A kezeden lévő szemölcsöket érdemes lenne szakszerűen bőrgyógyász által leszedetni, a nemiszerveid kapcsán pedig nőgyógyászhoz fordulni és attól tanácsot kérni a hpv-vel kapcsolatban.



Oltás sajnos csak megelőzésre van, így ha azt nem kaptad meg 7. Osztályosan mert nem kértétek ellene, akkor sajnos már nincs ellene gyógyító oltás, ezt megelőzni kell.


Itt egy nagyon jó weboldal, ahol mindent megtalálsz a HPV-vel kapcsolatban: [link]

aug. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Viszont hozzá teszem, hogy ettől még beadathatod a védőoltást, csak azt tudnod kell hogy az aktuális aktív fertőzést nem fogja meggyógyítani. Viszont más HPV törzsek elkapását, vagy a jelenlegi törzs újra felbukkanását már segítheti megelőzni, tehát egyébként mindenképpen érdemes
aug. 2. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Illetve ha van tartós párkapcsolatod, akkor a párod is vegye fel az oltást, hogy O is ha kigyógyul akkor ne kaphassa el újra, és ne fertőzzétek oda vissza egymást.
aug. 2. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Sajnos nem tudom hogy megkaptam-e az oltást vagy sem,hol lehetne ennek utána járni ha nincs oltási kiskönyvem?háziorvos esetleg megtudja mondani?

3szor voltam már bőrgyógyásznál,a legerősebb ecsetelő sem az igazi,mindig elküldött hogy ez így mèg nincs olyan állapotban hogy ezt kilehessen kanalazni.

.. A nőgyógyász pedig hàmelváltozás miatt csinált egy megelőző műtétet mèg szeptemberben,most egy hónapja kb mikor kérdeztem pedig automatikusan az oltást írta fel.


Nagyon szépen köszönöm az eddigi vàlaszokat!

aug. 3. 09:44
 5/10 anonim ***** válasza:

1-2-3-mas vagyok, csak mindig eszembe jutott valami amit nem írtam le, szóval bocsi hogy csak úgy pótolgattam. Remélem találtál pár számodra hasznos infót a weboldalon, amit linkeltem.


Egyébként háziorvosban nem vagyok biztos, hogy vissza tudja nézni, de a gyerekkori gyerekorvosod, vagy annak a településnek a védőnője, ahol felsös általános iskolásként jártál, az iskolaeügyi törzslapodban benne kell legyen minden oltásod, és a HPV is, ha kaptál (ugyanis minimum 30 évig el kell tárolniuk minden adatot az iskolavédőnőknek és a területieknek is.) én őket keresném fel először.


Viszont, nem elszomorítani akarlak, sőt ettől még próbáld meg felkeresni az oltasaid, bármikor jól jöhetnek, de én 24 vagyok, és pont az én évfolyamomban kezdődtek meg kb. az első HPV oltások a sulikban. Szóval lehet a te évfolymaod még pont nem kaphatta meg, de lehet hogy később pótoltatták.


Még édesanyádtól tudnál rákérdezni hogy kértétek e az oltást amikor gyerek voltál, vagy csak azt kaptad ami kötelező is volt.

aug. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Igen ,olvasgattam amit küldtél sajnos azt írja az oldal amit én is gondoltam,hogy a meglévő vírust màr nem írtja ki.:(

Akkor igazàból nem lehet ellene tenni semmit?:( 🥺

Elvileg csak a kötelező oltàsokat kaptam meg.

aug. 3. 21:13
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg próbálj ki valamilyen immunerősítő készítményt, fogyassz több zöldséget és gyümölcsöt, olyan ételeket amik tele vannak vitaminokkal. Az immunrendszered erősödésével könnyebben legyűrheted az aktuális Fertőzést, és ha meggyógyultál, nincs tuneted, oltasd be magad HPV ellen.

Természetesen végig orvossal konzultálva az állapotodról.

Illetve a párod is legyen védett, ugyanis ha O nem az, és tőled elkapja, akkor oda vissza adjátok majd egymásnak.


Szerintem ennél többet nem nagyon tehetsz :/

aug. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Szedek most is

Egyszer azt olvastam hogy a C vitamin elvileg jó rá nagyon.

A her bioticon is gondolkozom már egy ideje:)

Köszönöm szépen vàlaszod!!😊

aug. 4. 00:17
 9/10 anonim válasza:

Szia.minden szemölcs HPV törzsek közé tartozik. Nincs olyan hogy a kezeden szemölcs van, lent meg hpv. Volt szerencsém hozzá és még van is. 6 éve kaptam el. Ami észrevettem hogy mi az addigra a kezeim teli voltak. Ezek nem nagyok futószemölcs.

4 éve szinte teljesen ki irtottam. De most újra vannak.

Nekem is azt mondták majd spontán szervezet kipucolja.

De érdekes 17 évesen volt a másik fajta ,a nagy karfiol alakú a kezemen. 4 db. Egyetlen egyett lefagyasztottam nem csinált semmit. Utána neki mentem egy ollóval annak az 1 nek ,kiszedtem a gyökeret és mind eltűnt.

aug. 4. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Hàt én úgy voltam vele ,hogy mindkettőt ami a kezemen meg a mi lent van ugyanaz a vírus okozza ,akkor ez nem így van?

Én is vissza vágom ollóval ha már annyira lehámlik hogy lehet,de nekem sajna vissza is nő,pedig direkt a gyökerét vágom èn is (az fekete ugye)

Sajna nekem olyan volt a munkahelyem akkoriban hogy több száz emberrel érintkeztem naponta(külföldiek) és hiába mostam állandóan a kezem,csak sikerült összekapni

Egyébként én is 6évnél jàrhatok kb,lent jött ko elsőnek a kezemen meg 4éve kb.

Köszönöm szépen a válaszod!!

aug. 5. 00:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!