Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha az úgy nevezett éhomi...

Ha az úgy nevezett éhomi vércukorszintem rendben van akkor ki gyógyultam a 2-es típusú diabéteszből?

Figyelt kérdés
Ha az úgy nevezett éhomi (Reggeli előtti / étkezés előtti) vércukorszintem rendben van akkor ki gyógyultam a 2-es típusú diabéteszből? Átlagban 5.0 - 6.0 mmol/l között van. Az étkezések után pedig, 7.4 - 10.5 mmol/l között szokott lenni. De reggelre a reggeli étkezés előtt szinte mindig 5.0 - 6.0 mmol/l között van. Bár néha előfordul hogy reggel 5.0 mmol/l alá csökken, például 4.6 vagy 4.9 mmol/l-ra. Akkor most már gyógyult vagyok? Sőt tegnap be faltam egy tábla csokit, és a csoki evés után fél órával is csak 6.9 mmol/l volt a vércukrom. Ez most jó?

júl. 25. 15:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mivel alapvetően nem ismerik az okot, ezért többnyire egyéb jellemzők is számítanak a diagnózisnál és "kigyógyulás" nem szokott előfordulni. Betegség helyett nevezhetjük adott élettani állapotnak.
júl. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet kigyógyulni belőle
júl. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
2-esenek? Miért nem lehet ki gyógyulni belőle?
júl. 25. 16:02
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehetne, fiatalon, sok mozgással, de a 10,5 cukor még nem gyógyulás. Ráadásul azt is kellene tudni, hogy mennyi inzulin árán annyi amennyi.
júl. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ez azért nem gyógyult állapot, nem is tudom, hogy ebből ki lehet-e gyógyulni, max ha rossz az életvitel, de te tudod mennyire javulóban lehet a helyzet, mi nem ismerjük az előzményeket, mi mennyi volt és most mikor mennyi az inzulin pl.
júl. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
4-esnek! Mit jelent nálad a fiatal? A 46 évesként még fiatalnak nézzel? Köszike.
júl. 25. 17:21
 7/11 anonim ***** válasza:
Kezdőd 2-es típusú diabetesnél a hasnyálmirigy inzulintermelése még nem zavart, csak a test sejtjei nem képesek megfelelően reagálni rá. Ilyenkor a diétával, életmódváltással, mozgással, fogyással még gyógyítható. De ha visszatérsz a régi életmódhoz, akkor megint el fog kezdődni. Egyébként a 10.5 étkezés utáni és a 6.0 közeli éhgyomri érték nem igazán arra utal, hogy gyógyult vagy. HgbA1c mennyi?
júl. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
7-esnek! Most 2024 júliusban kétszer is voltam laborbán már ez idáig! De egyszer sem néztek HgbA1c-t? Tényleg mi is az a HgbA1c? Csak simán Hemoglobin és Vörösvértest néztek! A Vörösvértest: 4,40 T/l, a Hemoglobin pedig 127 g/l voltak. A Hemoglobin A1C pedig 33,09 mmol/mo volt.
júl. 25. 17:40
 9/11 anonim ***** válasza:

Huu b+

Olvass már utánna,minden fent van a neten..

júl. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A HgbA1c az előző 3 hónap átlagcukrát méri. A 33.09 jó érték. Ez azt jelenti, hogy az előző 3 hónapban, átlagban nem voltak magas vércukor értékeid. Ez nagyon jó így. Arra kell figyelned, hogy ha néha el is engeded magad szénhidrátok terén, tartsd a diétát és ne hízz el!
júl. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!