Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hányás, erős hasmenés, mit...

Hányás, erős hasmenés, mit csináljak? 16/L

Figyelt kérdés

Hétvégén egy hétre lejöttünk a Balatonra strandolni, a nagy hullámok miatt néha sikerült benyelnem vizet..

Lehet hogy ettől vagyok ennyire rosszul?

Tegnap egész nap ment a hasam.

Ma reggel lejöttünk a strandra viszont nagyon görcsölt csikart a hasam a vízben , így futottam ki a WCre ahol nagyon ment a hasam és hánytam .. Borzalmas volt, a rengeteg gáz úgy csikarta a hasam hogy azt hittem meghalok..

Egy pár órát ültem a WCn és nagyon durván fostam , a pocim közben nagyon csikart.

Utána elindultam haza (nem messze van a strandtól a nyaralónk) majd az egyik bokorban kidobtam a taccsot. Amint hazaértem folytatódott a hasmenés egyre durvábban



júl. 16. 17:40
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
48%
A hasmenéssel is jelentős folyadékot veszítesz, de te tudod.
júl. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:

Nem fog egy alapvetően egészséges felnőtt (igen, testileg a 16 éves is az) kiszáradni egy ilyentől.


Az erőszakos válaszolónak: Egyenesen idióta dolog a sürgősségire odahisztizni magad ezzel. Rabolod az idejét az ott dolgozóknak, és veszélyeztetsz másokat, mivel FERTŐZŐ.

Igen, még akkor is lehet az, ha "kaja okozta".

Rengeteg idős, stroke-os, szívbeteg embert visz oda a mentő, akire tényleg veszélyes lehet egy ilyen fertőzés.

júl. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
48%
Én sem voltam beteg, csupán vírusfertőzésem volt, de mégis kiszáradtam.
júl. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:

Meg lehetett volna oldani otthon, garantálom neked.

Nekem is volt olyan vírusfertőzésem, hogy 9x hánytam egymás után, és annyiszor fostam, hogy megszámolni se tudtam.

Már feltűnően kevesebbszer mentem pisilni, száraz volt a szám, szemem, semmi erőm nem volt, de mégse kellett orvosi segítség, mert tukmáltam magamba az izotóniás italt.

Meg egészséges szervezetnél egy ilyen fertőzés önlimitáló, tehát alig pár nap alatt tuti biztos, hogy enyhül, pláne a hányás része.

Ha a hasmenés tovább kitart, mint 3 nap, akkor az ellen is fel lehet venni a harcot vény nélkül kapható szerekkel.

Nem Imodiumra és társaira gondolok (mivel ha toxintermelő baktérium van jelen egészen véletlenül - amire nincs sok esély amúgy - akkor nagyon sokat árthat), hanem pl. Smecta por, ami nemcsak fog, hanem bevonja a bélfalat, segít regenerálódni (kérdező, ajánlom neked már most nagyon is).

Elég akkor orvoshoz menni, ha egy hét alatt se látszik rendeződni a hasmenés.


Persze, jó dolog az intravénás folyadék- és ionpótlás, de nem elengedhetetlen, sürgősségire menni csak emiatt pedig egyenesen bunkóság (kivéve ha kisgyerekről, gyengült immunrendszerű, krónikus beteg felnőttről, vagy idős emberről van szó, vagy akkor érdemes még menni, ha az erős hasmenés antibiotikumszedés után alakult ki).

júl. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 Senior Séf ***** válasza:
74%
Nem vírusra gyanakodnék. Ilyen hőségben nagyon gyorsan romlanak az ételek.
júl. 17. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :)

Tegnap egész nap a WCn ültem, csikart a hasam és fostam.. éjjel már csak 4

2x fostam, a hasam végig morgott :(

Ma megpróbáljuk megint a strandot, maximum a WCn fogok ülni

júl. 18. 08:16
 17/29 anonim ***** válasza:
Semmiképp ne menj így strandra.
júl. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%

Azért ez felháborító, hogy így elmész strandra.

Nem kellene előtte meggyógyulni?

Te szívesen mennél olyan ember közelébe, akinek hasmenése van?

Gyerekek is vannak a strandon!

Felelőtlen és tudatlan vagy.

júl. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:

Nem mentem be a vízbe, mivel végig a WCn ültem és fostam, a WCt pedig fertőtlenítették, így nem gondolom hogy megfertőztem volna bárkit is.


Én meggyógyultam teljesen , most az öcsém hány és vizes hasmenése van, neki is a strandon kezdődött.. mondta hogy pisilnie kell , elkísértem a WCre, elötte várakoztam, 5p után szólítgattam és mondta hogy megy a hasa

júl. 20. 13:59
 20/29 anonim ***** válasza:
0%
Gratulálok, őt sikerült akkor megfertőznöd.
júl. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!