Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hányás, erős hasmenés, mit...

Hányás, erős hasmenés, mit csináljak? 16/L

Figyelt kérdés

Hétvégén egy hétre lejöttünk a Balatonra strandolni, a nagy hullámok miatt néha sikerült benyelnem vizet..

Lehet hogy ettől vagyok ennyire rosszul?

Tegnap egész nap ment a hasam.

Ma reggel lejöttünk a strandra viszont nagyon görcsölt csikart a hasam a vízben , így futottam ki a WCre ahol nagyon ment a hasam és hánytam .. Borzalmas volt, a rengeteg gáz úgy csikarta a hasam hogy azt hittem meghalok..

Egy pár órát ültem a WCn és nagyon durván fostam , a pocim közben nagyon csikart.

Utána elindultam haza (nem messze van a strandtól a nyaralónk) majd az egyik bokorban kidobtam a taccsot. Amint hazaértem folytatódott a hasmenés egyre durvábban



júl. 16. 17:40
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
84%
ebben a melegben iszonyat sok vizet veszit az ember amugyis, hát még igy. Orvossal beszélj!
júl. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
75%

Nem hiszem, hogy szimplán a víz benyelése miatt alakult ez ki. Én is hullámoztam a Balcsiban, sosem volt ezzel gond.

Lehet, felétek, déli parton más is van a vízben... Vagy lehet, egészen más okozza.

júl. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
Lehet ételtől is.
júl. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%
Vírus is lehet.
júl. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%

Lehet baci is, vírus is, akár víztől, kajától, de lehet csak úgy elkaptad mert ittál valaki után. Első körben menj haza, aludj, pihenj, főzz egy nagy fazék teát (jól forrald fel a vizet!!!) és cukor s só nélkül igyad, de ne forrón, hanem langyosan, szobahőmérsékleten. Folyadékot sürgősen pótold. Ha úgy érzed, hogy kicsit jobban vagy, vagy éhes lennél, egyél egy pár falat pirítóst csak úgy semmi nélkül, esetleg egy pár falat sima kekszet, de a teát igyad, amennyi beléd fér. Holnapra jobb kéne legyen, diétázz, pirítós, pár szem áfonya esetleg. Holnap kis főtt krumpli, főtt répa kis sóval, este megpróbálkozhatsz kis joghurttal.

Diéta diéta diéta, tea tea tea. Ha 1-2 napon belül semmi javulás és a tea is mindig kijön, akkor doki, sürgősség, mert kiszáradhatsz! Addig meg pihenj!

júl. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
33%
Menj a sürgősségire, mert ki fogsz száradni
júl. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:

Ez bármitől lehetetz vírus, kaja vagy a víz benyelése. Érdemes lenne beszélned egy dokival.

Bár nem tudom hogy tudhatott a víz benyelése hasmenést okozni mert annó én is voltam sokszor a Balatonon és volt hogy benyeltem kis vizet, de nem lett tőle bajom szóval vírusra tippelek.

júl. 16. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, valószínűleg virus..

Most szedek rá hányáscsillapítót.

Hasfogót nem vettem be, inkább ürüljön ki a vírus..

Szerencsére két wcnk van a nyaralóban, az egyiket használom én kb egész nap, így a többiek még nem kapták el.

Rengeteget iszok, bár nem sok marad benn, mivel mordul egyet a hasam és futhatok a WCre

júl. 17. 07:08
 9/29 anonim ***** válasza:
0%

Nem gondolod, hogy kiszáradás veszélye fenyeget?

Te nem tudod, mit kockáztatsz.

júl. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
Nem érzem hogy ki lennék száradva, megy a klíma , és igazából az izotóniás ital bennem maradt. Azt leszámitva hogy fosok és csikar a hasam más bajom nincs, hányni reggel óta nem hánytam
júl. 17. 13:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!