Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi lehet a bajom? Mit csinálja...

Mi lehet a bajom? Mit csináljak? 10 éve megy a hasam, de az orvosok semmit nem tudnak.

Figyelt kérdés
Körülbelül 13 éves korom óta van ez a probléma. Van mikor napi szinten megy a hasam, van mikor hetente párszor. Régen az első pár évben mindig naponta este 7 óra körül jelentkezett, de mostanra teljesen random. Hirtelen jön, előtte semmi bajom nincs. Iszonyatosan görcsöl a hasam, néha annyira fáj, hogy hányok is tőle. Nagyon szenvedek tőle, falat kaparom mikor ez történik, majd elájulok úgy fáj... Minden esetben hasmenéssel jár a fájdalom és 1-2 óra alatt lezajlik, utána megint semmi bajom nincs. Teljesen mind egy mit eszek. Rengeteg vizsgálaton voltam már, tükrözések, vérvétel, uh, de az egyetlen dolog amit találtak, hogy picit sok a savam... Nem szedek semmi gyógyszert. Nagyon tanácstalan vagyok, már teljesen megkeseríti az életemet , sosem tudom mikor jön újabb "roham", csomószor volt, hogy munkahelyemen lettem rosszul. Nem bírom tovább... Mit tegyek?

2015. ápr. 30. 20:21
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Sajnálom!:( De ha orvosok 10 éve vizsgálnak akkor tényleg nem tudom hogy tudnám kitalálni. Talán annyi, hogy étel intoleranciát hiába vizsgálnak, előfordul hogy nem mutatja ki. Ezt viszont csak teszteléssel lehet kideríteni, hogy 2-3 napokra elhagysz valamit teljesen. Elvileg kimutatják a Vizsgálatok legalább az ilyen súlyosabb állapotokat legalább de tényleg nem mindig.
2015. ápr. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Esetleg lelki okai nem lehetnek? Csak mert hasonló problémáim vannak és nehéz volt belátni, de abból fakad.
2015. ápr. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Milyen érzékenységeket vizsgáltak?


Milyen étrendeket próbáltál eddig? Hogy lehet sok a savad?

2015. ápr. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
laktózra biztos nem, gluténérzékenységet is néztek, annak kicsit feljebb volt az értéke, de az orvos szerint azzal még nem kell foglalkozni, így nem tudom. Stresszelős vagyok kicsit, de nem jobban mint más, szóval nem tudom lelki okai lehetnek-e teljesen kiegyensúlyozott vagyok.
2015. ápr. 30. 20:41
 5/20 A kérdező kommentje:
Savam sem mindig sok egyébként, ha meg igen akkor beveszek egy rennie-t és elmúlik. Barátomnak is sok sava van, nme tudni miért de neki nincs egyéb problémája. Nem hiszem, hogy ez attól van. :/
2015. ápr. 30. 20:42
 6/20 anonim ***** válasza:

Nekem lenyomtak egy falsnegatív laktóz tesztet fiatal koromban (azóta tudom, hogy a hülyeségre nem orvosság a diploma, gasztrósok fogyatékosak) gluténra már nem vizsgáltattam magam, mert NEM MŰKÖDIK A TESZT. Csak ezt az agyhalott orvosok nem fogják fel.


Magadért tehetsz, minimum egyél tisztán.


Plusz próbálj meditálni, nem stresszelni, változtatni az életedben azon amin úgy látod változtatni kellene. Szerintem ebben a táplálkozás a legkönnyebb, bár nem tudom hogyan eszel. De egy étkezés reform mindig jó alap lehet.

2015. ápr. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Ezt csak te magad tudod megfejteni. Egészen pontos naplót kell vezetni az étkezésekről (az elfogyasztott étel összetételéről pl. a belekerült tejfölről) és fel kell jegyezni a hasmenés bekövetkezésének időpontját is, az esetleges gázfejlődést, a hasmenéses széklet esetlegesen jelentkező sajátos szagát stb. Nagyon sok minden okozhat hasmenést. Nagyobb mennyiségben elfogyasztott, szorbit édesítőszerrel készült konzerv befőtt gázfejlődéssel járó hasmenést okoz, de hasonló fordul elő erjedőképes tej, tejtermék fogyasztása után is, különösen, ha tejsavbaktériumokat tartalmazó élelmiszerrel keveredhet (klasszikus a tej és kovászos uborka esete. Ha élesztőgombákat tartalmazó élelmiszer és erjedőképes cukor kerül össze, akkor is hasonló következhet be, pl. az erjesztéssel készült, nem égetett szeszes italok (bor, sör) fogyasztásakor. Óvatosan kell eljárni az erjesztéssel készült tejtermékek és tej együttes, egyidejű fogyasztásakor. Ha nem gázképződés okozza a hasfájást, akkor lehet ételallergiára gyanakodni, amit akár ételízesítő pl. Vegeta, de akár szója-alapú élelmiszer, vagy szójával etetett állat húsa is okozhat. A sok gyomorsav elvben csak segíthet a gyomorba került étel fertőtlenítésében, de a gyomorsav termelődésének is megvannak a maga jellegzetességei, napi ritmusa. A különböző élelmiszerek eltérő ideig időznek a gyomorban, csak utána kerülnek a vékonybélbe, ahol viszont a gyomortól egészen eltérő feltételek vannak.
2015. ápr. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Probiotikumot szedtél már? Azonnal megszünteti a problémát, csak hogy tudd.
2015. ápr. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Meg kell próbálni gluténmentesen táplálkozni (TELJESEN!!!). Ha az nem segít, akkor pedig pszichológus/pszichiáter, mert bizony lehet lelki eredetű (IBD).
2015. ápr. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

kedves 6. hozzászóló, honnan veszed,. hogy nem működik a teszt? talán inkább az agyhalott, aki leírja ezt a szót...

a biorezonancián meg pl mindenkinek azt mutatja ki, hogy gluténérzékeny...ne inkább az nem működik.

nem lehet ez ciklikus hányás szindróma? az a migrénszerű betegségek csoportjába tartozik.

és mindenféle allergia lehetőségét kivizsgálták?

én olyat is hallottam, hogy valaki az ételízesítőktől, leveskockától produkált ilyesmit. próbálj felváltva minden gyanúsat kihagyni az étrendedből, aztán hátha kiderül.

2015. ápr. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!