Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A házi orvos köteles engem...

A házi orvos köteles engem ellátni?

Figyelt kérdés
Van érvényes Taj számom, és jelenleg zöld jelzésű a Taj kártyám! Ennek ellenére évek óta nem vagyok ellátva! És ez nem vicc! Egy kis story: Születésem óta mozgáskorlátozott vagyok. Jelenleg már annyira hogy kerekes székre szorulok. A lásomban is csak kapaszkodva tudok járni. Kapaszkodás nélkül azonnal elesek. Ha elesek, önállóan fel állni nem tudok. Jelenleg egy (most már 45 éve, és azóta egy folytába) egy lift nélküli harmadik emeleti lakásban élek. A lépcsőn lemenni is segítség kell. Plusz valakinek le kell cipelnie a kerekes széket a harmadikról a földszintre, majd vissza ha aza érek. A busz megállóig nem tudok ki menni. Közben pedig egyre több plusz egészségügyi problémáim vannak. A havi gyógyszereimet fel írja a házi orvos. De ezt is csak ha E-mail-t írok neki vagy telefonálok. Ha rosszul vagyok, nem jön ki. Azzal az indokkal hogy a doktornő a Covid óta nem jár ki. És most jön a slusz poén! 2024 július 8.-án rosszul lettem. Mentő vitt be a korházba! Ahol kiderült hogy 197/95 Hgmm a vérnyomásom! Kaptam rá gyógyszert a kórházban. Aztán azzal le ráztak hogy lásson el a házi orvos! Igen ám de nem lát el. Legalábbis a saját házi orvosom. Még az a mázlim hogy jelenleg egy helyetes házi orvos van. Aki ellátott. És írt fel plusz gyógyszert a magas vérnyomásra! A helyettes házi orvoshoz is az öcsém segítségével jutottam el. Mert önállóan közlekedni képtelen vagyok! Ilyenkor mi a teendő? Ha a házi orvos nem lát el? Öcsémet, és más egyéb rokonságomat segítségét meg nem tudom állandóan igénybe venni, hogy orvoshoz vigyenek, vagy fuvarozzanak. Ha azt írod váltsak házi orvost! Akkor az a kérdésem hogyan? Hogy ha nem tudok le menni a jelenlegi orvosomhoz, akkor az újhoz hogy tudnék lemenni? Egyáltalán köteles a házi orvos egy leszázalékolt, rokkant mozgássérülte el látni? És ha igen? Akkor miért nem lát el? Csak azért mert nem tudok le menni hozzá a rendelőjébe?

júl. 11. 19:17
 1/7 anonim ***** válasza:
67%
Igen köteles, ha bemész hozzá, vagy pedig térítés ellenében kimehet. Nálunk ez 10 ezer/alkalom.
júl. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
24%
Szerintem a mozgásában súlyosan akadályozotthoz ki kell mennie. Az önkormányzatnál érdeklődj, ők szerződtetik a háziorvost. Vagy az OEP-nél.
júl. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
58%
Önmagában az hogy mozgássérült vagy nem indok arra, hogy kimenjen. 45 ev alatt azert el lehetett volna koltozni egy olyan lakasba, ahonnan ki tudsz jarni egyedul
júl. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
70%
Mindenhol van betegjogi képviselő. Szerintem nálatok is ki kell legyen írva az elérhetősége. Valamelyik rokonod elmegy, felírja az elérhetőségeit. Majd telefonálsz neki.
júl. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
48%

Ahhoz semmi köze a háziorvosnak, hogy számodra alkalmatlan lakásban laksz. Ezt úgy hívják egyrészt hogy szociális probléma másrészt balfékség.

Aki a lakásán belül önállóan tud közlekedni, az a rendelőbe is be tud menni. Háziorvos csak fekvőbeteghez köteles kimenni. Te nem vagy az.


A megoldás elköltözni egy akadálymentesített lakásba, az orvoshoz meg nyugodtan besegíthet a családod ahogy testvéred a legutóbb.

júl. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hogy lehettek ekkora bunkók és tahók!
júl. 12. 14:47
 7/7 anonim ***** válasza:
61%

Attól hogy valaki nem ért veled egyet még nem lesz tahó.

Megjegyzem ha nem vagy képes önálló életvitelre, költözz be egy szociális otthonba és probléma megoldva.

júl. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!