A fiam a szúnyoggyéeítő/ füstőlő után jött biciklivel. Számíthatunk betegségre?
Délután dolgozott és tekert haza. 6 km. Jött a füstölő autó es megelőzte. Gyakorlatilag végig füstben jött. Borítékolható a baj?
Gyerekkoromban egyszer én is jártam így, de akkor olyan gázolajszaga volt, nemtudom mennyivel másabb szert hasznaltak
"A szúnyogok ellen sokféleképpen védekezhetünk, ha ezt tesszük a legcélszerűbb önmagunk károsítása nélkül védekeznünk. Tehát, ne kémiai gyilkos vegyszerrel szórjuk le a rovarvilággal együtt önmagunkat is. Ne feledjük, a szúnyogok már kb. 100 millió éve itt élnek a Földön, az emberiség csak néhány százezer éve."
"A szúnyogok ritkítására napjainkban alkalmazható kémiai készítmények (idegmérgek) a szakirodalom szerint melegvérű emlősökre öt nagyságrenddel kevésbé ártalmasak, mint a rovarokra.* (hozzáfűzés a válasz végén.) De sokkal veszélyesebbek a mellékhatások, hiszen a szúnyog nagyságú élőlényekre kezdetekben mind halálos, az egyéb élőlényeket is veszélyeztető mellékhatások azonban később jelennek meg.
A hatóanyagokat, és nem a készítményneveket jellemzem, hiszen azok néhány évente változnak, mégis ugyanazt a hatóanyagot szórják.
A rovarok ellen alkalmazott vegyszerek különböző élettani funkcióik megváltoztatásával (gátlásával-serkentésével) avatkoznak be. (Idegmérgek, Fejlődést szabályozó anyagok, Magatartást befolyásoló anyagok)
Jelenleg a szúnyogok ritkítására alkalmazott kemikáliák az idegmérgek (neurotoxinok) csoportjába tartoznak. Az idegmérgek hátránya az, hogy minden idegrendszerrel rendelkező állatra hatnak kisebb-nagyobb mértékben.
Az idegmérgek az élőlények ingerületterjedését befolyásolják, hatásmechanizmusuk alapján három csoportot különböztetünk meg (az ábrán piros számokkal jelölve a hatás helyei):
1. acetilkolin-észteráz gátlók;
2. az ingerületátvivő anyag posztszinaptikus membránhoz való kötődését befolyásolók;
3. az idegmembrán ion-áteresztőképességét befolyásolók"
"Tehát egyetlen ma alkalmazott vegyszer nem nevezhető biztonságosnak, mint ahogyan ártalmasnak se. A mellékhatások pedig csak hosszas alkalmazás után jelentkeznek. A No Mosquito Kft. valamennyi alkalmazott vegyszert kockázatosnak tartja, mivel még nem ismerik a hosszú távú mellékhatásait (vagy a már ismerteket nem veszik tudomásul)."
(egy szúnyog szakértő)
Szerinted a "füstölő" vezetőjét naponta cserélik mert mind megbetegedett/meghalt pár műszak után?
Mert ugyebár nem vegyvédelmi ruhában és gázálarcban vezet és üzemelteti a kütyüt és közben érintkezik a szer maradványaival.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!