Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A fiam a szúnyoggyéeítő/...

A fiam a szúnyoggyéeítő/ füstőlő után jött biciklivel. Számíthatunk betegségre?

Figyelt kérdés

Délután dolgozott és tekert haza. 6 km. Jött a füstölő autó es megelőzte. Gyakorlatilag végig füstben jött. Borítékolható a baj?

Gyerekkoromban egyszer én is jártam így, de akkor olyan gázolajszaga volt, nemtudom mennyivel másabb szert hasznaltak


júl. 8. 22:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg emberre nem káros.
júl. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Fene tudja. Megis csukni kell az ablakokat, udvaron letakarni a gyerekjátékokat stb. Elolvastam a deltasect adatlapját, hát kb mindenhogy mérgező. Persze értem, hogy ez nem tömény. de azert nem vagyok nyugodt.
júl. 8. 22:41
 3/17 anonim ***** válasza:
50%

"A szúnyogok ellen sokféleképpen védekezhetünk, ha ezt tesszük a legcélszerűbb önmagunk károsítása nélkül védekeznünk. Tehát, ne kémiai gyilkos vegyszerrel szórjuk le a rovarvilággal együtt önmagunkat is. Ne feledjük, a szúnyogok már kb. 100 millió éve itt élnek a Földön, az emberiség csak néhány százezer éve."


"A szúnyogok ritkítására napjainkban alkalmazható kémiai készítmények (idegmérgek) a szakirodalom szerint melegvérű emlősökre öt nagyságrenddel kevésbé ártalmasak, mint a rovarokra.* (hozzáfűzés a válasz végén.) De sokkal veszélyesebbek a mellékhatások, hiszen a szúnyog nagyságú élőlényekre kezdetekben mind halálos, az egyéb élőlényeket is veszélyeztető mellékhatások azonban később jelennek meg.


A hatóanyagokat, és nem a készítményneveket jellemzem, hiszen azok néhány évente változnak, mégis ugyanazt a hatóanyagot szórják.

A rovarok ellen alkalmazott vegyszerek különböző élettani funkcióik megváltoztatásával (gátlásával-serkentésével) avatkoznak be. (Idegmérgek, Fejlődést szabályozó anyagok, Magatartást befolyásoló anyagok)

Jelenleg a szúnyogok ritkítására alkalmazott kemikáliák az idegmérgek (neurotoxinok) csoportjába tartoznak. Az idegmérgek hátránya az, hogy minden idegrendszerrel rendelkező állatra hatnak kisebb-nagyobb mértékben.


Az idegmérgek az élőlények ingerületterjedését befolyásolják, hatásmechanizmusuk alapján három csoportot különböztetünk meg (az ábrán piros számokkal jelölve a hatás helyei):


1. acetilkolin-észteráz gátlók;

2. az ingerületátvivő anyag posztszinaptikus membránhoz való kötődését befolyásolók;

3. az idegmembrán ion-áteresztőképességét befolyásolók"


"Tehát egyetlen ma alkalmazott vegyszer nem nevezhető biztonságosnak, mint ahogyan ártalmasnak se. A mellékhatások pedig csak hosszas alkalmazás után jelentkeznek. A No Mosquito Kft. valamennyi alkalmazott vegyszert kockázatosnak tartja, mivel még nem ismerik a hosszú távú mellékhatásait (vagy a már ismerteket nem veszik tudomásul)."


(egy szúnyog szakértő)

júl. 8. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerinted a "füstölő" vezetőjét naponta cserélik mert mind megbetegedett/meghalt pár műszak után?

Mert ugyebár nem vegyvédelmi ruhában és gázálarcban vezet és üzemelteti a kütyüt és közben érintkezik a szer maradványaival.

júl. 8. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Tehát akkor a jövő kérdése, hogy lesz e ettől baja a fiamnak. Legalabb 4 kmen át ment a füstbe. Nem is ertem, halom ember megy napnyugta után haza. Biciklizik, setal a busztól. Es sokan nem facebookoznak , hogy tudjanak a füstölő autóról...ejfélkor, hajnal 2kor talán jobb lenne, de nem 9-10kor
júl. 8. 23:20
 6/17 A kérdező kommentje:
Utolsó, fogalmam nincs miben vezet stb. Sose lattam.de ő a füst előtt van.
júl. 8. 23:21
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Megáll a lámpánál,lelassít egy kereszteződésnél-kap egy hátszelet és máris beteríti a kocsit a vegyszerköd.
júl. 8. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Volt olyan év nálunk hogy késő éjszaka/hajnalban jött a kocsi, de olyan is volt hogy este.
júl. 8. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
50%
Nem hiszem hogy baja lesz. Alaposan fürödjön le, ha nagyon parázik csináljon pár napos tisztítókúrákat és ennyi.
júl. 8. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Ő nem parázik. Én helyette is.
júl. 8. 23:33
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!