Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 17-es pulzus lehetséges, vagy...

17-es pulzus lehetséges, vagy biztos hogy rosszul mért a gép?

Figyelt kérdés

Ilyen patikai mérleggel mértem, ami tudja mérni a vérnyomást is, meg a test-zsír indexet.


Kifejezetten azért mértem, mert rosszul voltam.

És amúgy sem szoktak jó eredményeim lenni, orvosnál sem…


De azért ez nem tűnik reálisnak, egyáltalán ez lehetséges?



júl. 3. 12:04
 1/6 A kérdező kommentje:
(Amúgy általában 4X szokott lenni, meg múltkor orvosnál 38 volt, amire azt mondta az orvos hogy nagyon rossz, de nem kérdőjelezte meg a realitását)
júl. 3. 12:10
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát elég hihetetlennek tűnik, az is hogy 38 volt az orvosnál. 60-80 az átlagos, NYUGALMI tartomány. Nekem ilyen 40-50 körüli értéket akkor mért az óra, amikor mélyálomban voltam, jó kondícióban. Vegyél egy vérnyomásmérőt azonnal és méregesd naponta többször.
júl. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
92%
17-es pulzus az ájult ember pulzusa.
júl. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
61%
Ekkora pulzussal mar nem elnel.
júl. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
77%
Tuti nem jó mérés, 38 is max alvás közben lehet, de még az is nagyon alacsony.
júl. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

17-es pulzus nem gondolnám, hogy az esetedben reális volt.


Ilyen alacsony pulzust harmadfokú AV blokkban szoktunk látni kamrai pótritmussal. De ez már az az állapot amikor igen kell kapkodni és finoman fogalmazva nagyon nincs jól. Atropin intravénásan se nagyon hat ilyenkor. Külső pacemakerrel lehet stabilizálni az állapotot.


Azért én az orvosod helyében egy EKG-t húztam volna. Főleg ha már panasszal is jár. Kardiológiai kivizsgálás nem ártana.

júl. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!