Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért magas a pulzus?

Miért magas a pulzus?

Figyelt kérdés

Kardiológián többször jártam. Legutóbb pár hónapja. A kardiológus(ok) szerint nincs szív eredetű problémám. Viszont időnként megemelkedik a pulzusom egy 95-110 körüli skálán mozog. Ez pár napig tart aztán visszaáll. Fekvés közben is 90-100 közötti. Van nebivolol 5mg gyógyszer otthon, amiből fél tablettát kell szednem ha ilyen magas a pulzusom.


Amit nem értek: Ha nincs baj a szívvel miért írtak fel ilyen gyógyszert


Ha nem szív eredetű ez, akkor mi?



jún. 26. 17:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül kell szívprobléma a magas pulzushoz. A nebivololt azért kaptad, mert ha napokig tartósan magas tartományban van a pulzusod az viszont már terheli a szívedet és hosszú távon lehet belőle szívprobléma amit célszerű megelőzni.
jún. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
Lehet pánikroham, izgalom, stressz, trauma, gyógyszer szedés, időjárás is az oka. Azért írnak fel gyógyszert, mert 1: ha nem írnak fel, akkor a beteg azért pampog, 2: ilyen esetben van lehetőséged ezt kezelni, 3: nem csak szív eredetű problémánál írnak fel ilyet, 4: ilyen esetben a közérzetedet jelentősen javítja.
jún. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy ha egyszer magasat mérek utána azon kattogok folyamatosan és egész nap azzal vagyok elfoglalva... Apám 49 évesen halt meg a mentőben.A mai napig nem tudjuk igazán hogy miben. Annyi volt a papírjára írva hogy magas pulz.
jún. 26. 17:24
 4/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Biztos, hogy nem ennyi volt írva. Neked viszont nem kell ezen kattognod, sokszor másnak is felmegy a pulzusa, nekem néha 130-ra is, jó azt már megérzem. Pihenj többet, igyál több vizet.
jún. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Pajzsmirigy, vese, máj irányába indulj el, ha nő vagy a hormonok is tudnak pulzust emelni így.
jún. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Voltam laborvizsgálaton is kicsit több, mint fél éve. Igazából ott is minden rendben volt. Nézték külön a pajzsmirigyet is. Egyedül a vérzsír volt magasabb..

-27 éves Férfi-

jún. 26. 17:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!