Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Munkahelyi megbetegedés miatt...

Munkahelyi megbetegedés miatt milyen jogok illetnek meg?

Figyelt kérdés

Most, az idén már másodszor betegedtem meg az irodai klíma miatt. Családi kis cég, egyedül én nem vagyok családtag. A klíma ész nélküli használata miatt többször fáztam már meg, a legnagyobb melegben is hosszú nadrágban járok dolgozni, pulóver is mindig van nálam. Van, aki figyelmes, de az egyik személyt abszolút nem érdekli, és hiába szólok, vagy kapcsolom ki a berendezést, visszakapcsolja, és úgy, hogy kint 40 fok körül van, 22 fokon nyomatja a klímát. Jelenleg annyira köhögök, hogy kiszakad a tüdőm, 2 hete a szemem gyulladt be, és most megint kezd, lázas vagyok és a vállaim is fájnak.

Mit lehet tenni? Tudom, menjek orvoshoz, irassam ki magam, eddig oké de hogy tudnék normális körülmények között dolgozni?

Köszönöm


júl. 3. 08:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Vezető mit mond, mikor sorozatosan jelzed ezt a problémát?
júl. 3. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Annak a személynek ezeket mondd el mindet! Ha az nem használ, menj a főnökhöz, és neki is mondd el, hogy szeretnél erre megoldást, mert így nem tudsz dolgozni. Ha az sem működik, akkor keress más munkahelyet, mert itt szarnak a fejedre. Vagy tűrj. Más megoldás nemigen van ezeken kívül.
júl. 3. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Sajnos süket fülekre talál. Bevédi a saját gyerekét. Ha kell a klíma, kell, nekünk is van otthon, de ésszel használjuk.

Most egy ideig még nem tudok váltani (nem szeretném részletezni miért), de ha lenne lehetőségem, már nem itt lennék, pedig imádom a munkámat.

júl. 3. 09:50
 4/5 A kérdező kommentje:
Tavaly a vállaim és a kezem annyira fájtak, hogy nem tudtam vezetni sem. Mikor szóltam, akkor is annyi volt, hogy itt biztosan nem fáztam meg.
júl. 3. 09:51
 5/5 anonim ***** válasza:
Akkor betegen fekszel sajnos. Ez van. Nem támogató a közeg, nem értenek meg. Megváltoztatni nem fogod a környezetet. Sajnálom.
júl. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!