Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha valakinek vérrög elzárja...

Ha valakinek vérrög elzárja mindkét tüdőverőerét akkor az tényleg menthetetlen?

Figyelt kérdés

Tiktokon olvastam valamilyen ismeretterjesztő videóban. Tüdőembóliáról volt szó és ott írták, hogy ha a rög elzárja mindkét tüdőverőeret akkor 1-2 percen belül menthetetlenül meghal a beteg.


Ez igaz? Tényleg nem lehet megmenteni semmivel? 2024 van, azt hittem azért ez nem fordulhat elő.



júl. 2. 09:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Gondolj bele, ha összeesik valaki a fentebb leírt ok miatt, hogy mented meg?

Hiába próbálod újraéleszteni, nem fog sikerülni. Ilyen helyzetben kb. instant beavatkozásra lenne szükség, de erre az esetek 99.9%-ban nincs lehetőség, mert általában nem a kórházban éli az ember a napjait.

júl. 2. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

#1 Persze, jogos. Nyilván ha ott a rög és elzárja a tüdőbe menő artériákat akkor nincs gáz csere, nincs semmi. Csak szomorú, hogy 2024-ben van az az állapot, hogy kimegy a mentős aztán tehetetlenül végig kell nézni, ahogyan meghal a beteg.


Azért remélem, hogy fejlesztenek majd ki erre valamit. Bár azt hallottam, hogy helyszíni trombolízis segítene. Erre mik a lehetőségek manapság? Helikopteren van azt tudom, de szárazföldi kocsikon vannak?

júl. 2. 09:28
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak kisebb eret zár el a rög, akkor az gyógyítható. Ha nagy artériáról van szó, akkor az sajnos olyannyira veszélyes, hogy gyakran kórházi körülmények között is halálos, hiába tesznek meg mindent. Egyébként az előzmény nélküli hirtelen halálokok nagy része tüdőembólia.
júl. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Senior Séf ***** válasza:
100%

" Csak szomorú, hogy 2024-ben van az az állapot, hogy kimegy a mentős aztán tehetetlenül végig kell nézni, ahogyan meghal a beteg."

Csaxólok, hogy ezen kívül még kismillió dolog történhet, ami miatt menthetetlen állapotba kerül a páciens.

júl. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Tamás1980 válasza:
Édesanyám pénteken ebbe hunyt el,széken ült beszélgetett, egyszer csak lecsuklott a feje,és ennyi,hiába lett telefonon újra élesztve amig a mentők odaértek ( ami 25 perc volt) ök is próbálták adrenalint is de semmi életjelet nem adott, mentősök azt mondták ezt a műtő asztalon se lehetett volna megmenteni.😭
júl. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Tamás1980 válasza:
63 éves volt.
júl. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Fogadd őszinte részvétem Tamás! Nagyon sajnálom:(
júl. 18. 20:39
 8/8 Tamás1980 válasza:
Köszönöm szépen
júl. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!