Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Dermatofibróma eltávolítása...

Dermatofibróma eltávolítása mennyire fájdalmas?

Figyelt kérdés
Már évek óta van rajtam vagy 4 db. Dermatofibróma (jobb felkar, jobb comb, jobb vádli, és jobb lábfej). Eddig különösebben nem érdekelt mert nem zavart semmiben. Viszont az utóbbi időben a vádlimon és a felkaromon érzékeny lett nyomásra fájdalmas. A vádlimon sajnos egyszer borotválkozás közben sikerült megvágjam, nagyon nehezen állt el a vérzés belőle.. Szeretném eltávolíttatni, mennyire fájdalmas? Mivel távolítják el? Varrják a helyét? Lehet valami oka hogy csak a jobb oldalomon található és most ebből 2 érzékeny lett?

jún. 28. 05:05
 1/4 Ypszilon1980 ***** válasza:
Egyáltalán nem fáj maga az eltávolítás. Ha szövettan is kell, ami szerintem ajánlott, akkor csak kimetszéssel lehet megoldani, de ezt az orvosoddal kell megbeszélni. Nekem volt egy nemrég ilyen, addig piszkáltam amíg leesett magától.
jún. 28. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát, én hiába piszkálom csak egyre érzékenyebb..
jún. 28. 07:33
 3/4 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nekem is az volt,bár nem amiatt piszkáltam, hogy leessen magától, csak zavart, aztán fürdésnél a kezemben maradt, azóta minden rendben, nem fáj, nem érzékeny. De inkább neked a sebészi eltávolítást javaslom.
jún. 28. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. ☺️
jún. 28. 07:45

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!