Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit érez egy haldokló?

Mit érez egy haldokló?

Figyelt kérdés
Lehet hogy furcsa egy kérdés. De milyen tünetei vannak aki haldoklik? És főleg egy haldokló mit érez, amikor haldoklik? Az kellemes vagy kellemetlen a haldoklónak? És a haldokló tudja hogy haldoklik? Hogy miért kérdezem? Csak azért mert nem olyan rég vesztettem el édesanyámat. És most szomorú, és tehetetlen vagyok.

jún. 21. 19:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Állítólag az emberek megérzik, amikor menniük kell, hogy ez jó, vagy rossz, nem tudom. Szerintem más mindenkinek - van, aki menni szeretne, van aki nem.

Apukám szemében rettegést láttam, anyumnál sajnos nem lehettem ott.


Fogadd őszinte részvétem 🖤

jún. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
jún. 22. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 ...Laci válasza:
55%

Kedves Kérdező!

Ez nagyon függhet attól, fizikailag mennyire érez fádalmat, vagy például hívő-e a haldokló.

Félhet a meghalás végső fájdalmától, de magától a haláltól is, ha nem hisz a halál utáni életben. Ez utóbbi még fokozhatja a szenvedését.

Mi, egészséges emberek csak szeretetünk által lehetünk képesek enyhíteni a távozás nehézségeit.

Én édesapám távozását nem kísérhettem végig. De azt hiszem, akkor boldog, ha feldolgozván azt, ami történt, elengedem őt és továbbmegyek megőrizve az emlékét.

jún. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
3-asnak! Nem az Isteni létet kérdeztem! És még nem is a hitvallást! Vagy hogy ki miben hisz! De ha kérded én ateista vagyok! Vagyis nem hiszek istenben! És a túl világban sem hiszek! Én az kérdeztem mit érez egy haldokló? Vannak-e fájdalmai? Vagy például nehéz-e a légzése? Esetleg fulad-e? Vagy más egyéb fizikai tünetei? Mik a fizikális tünetei a haldoklásnak?
jún. 22. 17:02
 5/7 anonim ***** válasza:
55%

Ugyan Kedves Kérdező! Felesleges dühöngeni ezen, neki fontos a hite, nem szabad ezt elvenni tőle! Sem tőle, sem senkitől.

Én írtam apumról - nem, nem tűnt úgy, mintha fizikai fájdalmai lennének, szerintem ilyenkor nincs is. Sokkal fontosabb a lelke - ő itt akart maradni, és félt, hogy mi vár rá. Nem fájdalmat, félelmet érzett :(

jún. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem kell félni, nem fog fájni.
júl. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
6-osnak. De igen fájni fog!
júl. 3. 11:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!