Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 5 napja fáj a fejem, magas a...

5 napja fáj a fejem, magas a vérnyomásom, mit erdemes bevenni?

Figyelt kérdés

Középkorú nő vagyok, most éppen beteg, már másfél hete köhögés, torokfájás, náthás hang.


5 napja fáj a fejem, de egyáltalán nem hat rá semmilyen fájdalomcsillapító.


Most csak úgy kíváncsisagbol megneztem, és 146/90 később 144/91 vérnyomást mértem.


Valószínű, hogy emiatt fáj a fejem és ezért nem hat semmi.


Orvosnal nem voltam, én az a típus vagyok, aki tényleg már csak végszukseg esetén megyek.


De a vérnyomásom miatt jövő héten muszáj lesz elmenni. Addigra valószínűleg a nátha-szerűség el is múlik.


De addig is van valami ötlete valakinek, hogy erre mit tudok szedni, hogy ne fájjon a fejem?


jún. 20. 14:39
 1/6 A kérdező kommentje:
Már arra is gondoltam hogy beveszek a férjem vérnyomáscsokkentojebol egy szemet. Gyerek mondta az előbb, hogy nagyon piros az arcom.
jún. 20. 14:42
 2/6 anonim ***** válasza:
71%
A 150-et nem meghaladó vérnyomás még nem életet veszélyeztető helyzet, erre vérnyomáscsökkentőt nem kell bevenni. Viszont ha éppen valami vírusfertőzésed van, akkor inkább az Algopyrin ajánlható, ami láz- és fejfájás csillapító gyógyszer.
jún. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. 🙂
jún. 20. 14:51
 4/6 anonim ***** válasza:
Egy középkorú nőnek a vérnyomásának 130 körülinek kell lennie. Szó sincs 150-es határról! Ráadásul a dyastolés érték is a határon van. Elképzelhető, hogy a betegség hozta ki, vagy erősítette fel, de attól még foglalkozni kell vele! Úgyhogy ne várj a jövő hétig!
jún. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Megnezem holnap délelőtt. Nem múlt el a fejfájásom reggel i96 szem gyógyszerrel sem, a vérnyomásom stabilan 150/90.

Köszönöm neked is.

jún. 20. 23:33
 6/6 A kérdező kommentje:
Reggel óta 6 szem gyógyszerrel sem akart lenni.
jún. 20. 23:33

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!