Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Úgy is kitudja hatását fejteni...

Úgy is kitudja hatását fejteni egy gyógyszer, ha azt vízben feloldom, és megiszom?

Figyelt kérdés
Pár napja félrenyeltem egy gyógyszert, azota félelmem van tőlük. Csak az a baj sokszor fáj a fejem, és ilyenkor mindig segített a gyógyszer. Most viszont nagyon fáj, és arra gondoltam vízben oldanám fel a tablettát, és azt küldeném le. Veszítene így a hatásából?

jún. 19. 10:22
 1/9 anonim ***** válasza:
Gyogyszere válogatja. Ráadásul olyan is van amelyik feloldva egészen másutt fejti ki a hatását mint tablettaként. Akár marhatja is a torkodat. Kérdezz rá orvosnál, gyogyszerésznél (szoval aki tudja miröl van szo).
jún. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
44%
Miért nem rágod össze? Fájdalomcsillapítók hatnak összerágva is. Legalábbis nekem ez a tapasztalatom.
jún. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
35%
Egyébként orvosoddal irass fel flector port. Azt vízben kell feloldani.
jún. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
1: rendben, köszönöm! :)
jún. 19. 10:35
 5/9 A kérdező kommentje:
2: mert elviselhetetlen az íze, és órákíg ott marad a számba :(
jún. 19. 10:35
 6/9 A kérdező kommentje:
Mi az a flector por?
jún. 19. 10:36
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

#6 Diklofenák tartalmú fájdalomcsillapító. Erős nagyon, nekem a legdurvább fájdalmakat is elmulasztotta.


De ha a rossz ízzel van a probléma miért nem egy kanál mézzel rágod össze? Vagy egyél rá valami édeset.

jún. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

7: ez nagyon jól hangzik, amugy is akartam egy erősebb gyógyszert mert menstruációkor nagyon görcsölök, ez arra is jó?


Uuuu amugy erre nem is gondoltam, ki próbálom akkor így! :)

jún. 19. 10:41
 9/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Van több por állagú, vízben oldható gyógyszer is, inkább olyat vegyél vagy irass fel. Nem mindegyiket lehet feloldani vízben, nem biztos, hogy a hatása ugyanolyan lesz akkor.
jún. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!