Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért nem szeretnek az öregek...

Miért nem szeretnek az öregek fürdeni? !

Figyelt kérdés
74 múlt a nagyanyám, és állandóan mondogatja mindenkinek, hogy bizony ő csak hetente egyszer fürdik. Nehogy sok legyen a vízszámla, meg ilyenek. De több idős ember fürdik ilyen ritkán... ez normális dolog? Még nyáron is csak heti egy-két zuhanyzás. És nem érti, hogy mi minek fürdünk mindennap, főleg én, hogy most itthon vagyok a gyerekkel, tehát nem vagyok koszos! Azt mondja: minek? Ti értitek ezt?!
2009. jan. 6. 09:55
 1/10 anonim ***** válasza:
44%
Végül is abba nem lehet belehalni,hogy csak hetente fürdik az ember,sőt,erősíti a szervezetét.Ha eddig nem így szokta meg,akkor miért most változtasson?
2009. jan. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Általában az idősek így vannak vele, főleg 70 felett. Amikor gyereket és fiatalok voltak nem volt fürdőszoba, tehát náluk ez volt a természetes, hogy nem fürödtek minden nap, csak heti egyszer pl. a dézsában. Szeretnek jobban spórolni is valóban, és vegyük azt is figyelembe, hogy ők már nem tudnak olyan könnyen ki-be ugrálni a fürdőkádba, mint a fiatalok. Félő, hogy elcsúszhatnak és hasonlók. Nem baj ez. Ahogy haladunk, mi már biztos nem így leszünk vele, hisz mi abban nőttünk fel, hogy az a természetes, hogy minden nap megfürdünk, lezuhanyozunk. Én személy szerint kétszer. Reggel és este is.
2009. jan. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
...előző... mármint gyerekek és fiatalok voltak
2009. jan. 6. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Így van, ahogy a második válaszoló írja: régen, elsősorban faluhelyen hetente csak egyszer fürödtek az emberek, mert nehéz volt megoldani többször. Ott kezdődött, hogy egyrészt fürdőszoba sem volt, másrészt meleg víz sem folyt a csapból, minden egyes fürdéshez húsz literes kondérokban kellett melegíteni a vizet fatüzeléses sparhelton (ez kb. két órás művelet volt). Ennyi víz egy embernek volt elég, de az is csak gyors mosakodásra. Ehhez jön még, hogy akkoriban nagyobbak voltak a családok, általában öt-hat gyerek volt egy családban. Mindenkit minden nap lefürdetni ilyen módszerrel nagyon időrabló, és költséges művelet lett volna.

Amikor én kisgyerek voltam, nálunk is élt még ez a szokás, pedig nem vagyok öreg, 23 éves vagyok. Mégis kicsiként engem is hetente fürdettek tetőtől talpig (nálunk sem volt fürdőszoba, de még a víz sem volt bevezetve a lakásba, kútról hordtuk a vizet még a nyolcvanas években is). Naponta esténként csak kéz-, láb-, és alsófertály-mosás volt. Hajmosás szintén hetente, míg nagyanyám háromhetente-havonta mosta a haját. És állítom: sokkal szebb és egészségesebb volt a bőre és a haja is, mint az enyém. Miután azonban már én is rászoktam a naponkénti fürdésre, most már nem tudok róla lemondani. Szárad is a bőröm rendesen, mert minden nap lemosom a védőréteget...

2009. jan. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nincsen fürdőkád, amiben elcsúszhat! Zuhanyzót csináltatott, de minek? Értem, amit mondotok, de ő még a lábát sem mossa meg, csak hetente egyszer. Nyáron izzad az ember, 35 fokban, hát könyörgöm, érezni az izzadságszagot, meg a bűzt a lakásában. Még az a tusfürdője sincs felbontva, amit 2 éve vettem karácsonyra. Azt ne mondjátok, hogy ez normális. Nekünk sem volt sokáig fürdőszobánk, és igen, még én is kútból húztam a vizet, 14-15 éves koromban is. De mindennap melegítettük, és lavorban rendesen lemosdottunk.
2009. jan. 6. 13:15
 6/10 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben tényleg nem normális dolog, sőt arra ha valaki nem tisztálkodik rendszeresen arra szerintem nincs semmilyen mentség! Ha téged ez zavar, márpedig természetes, hogy zavar kit ne zavarnának maga körül büdös emberek?!akkor le kell ülnötök és megbeszélnetek ezt bármilyen kellemetlen is a téma. Sok sikert hozzá!
2009. jan. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Vele nem lehet beszélni... zsémbes, primitív és rosszindulatú... De hál'istennek külön házban élünk. Úgyhogy az ő dolga, csak úgy kérdeztem.
2009. jan. 6. 13:40
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Előző válaszoló vagyok... Azt még hozzátenném, hogy ha az mellett is döntesz, hogy beszélsz vele és elmondod neki, hogy téged ez nagyon zavar sajnos akkor sem biztos, hogy lesz változás, hiszen mint tudjuk ezt a korosztályt nehéz megcélozni tanácsokkal stb ugyanis arra hivatkoznak mindig, hogy mekkora élettapasztalatuk van... :S
2009. jan. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
tudnád hány olyan ember van, aki nem fürdik rendszeresen? és nem hajléktalanok, akiknek nincs rá lehetőségük, és nem csak az idősek. az ember azt hinné legalább akkor tiszta alsóneműt vesznek fel, ha orvoshoz jönnek.....de nem. reggel 7 kor már sárga elöl, barna hátul a gatyája. legnagyobb élményem egy néni volt, akinek nyűvek másztak ki a combhajlatából. naaa, az mikor fürödhetett utoljára. 1945 előtt, az tuti.....
2009. jan. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem ebben az is benne van, hogy már nem úgy mozognak és a fürdés komplikált nekik. Nekünk természetes, hogy ki-be ugrunk a kádból meg a tusolóból, de nekik ez nagy munka, és még attól is félnek, hogy elcsúsznak.

Petranova

2009. jan. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!