Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 10.-ben kötelező a védőnői...

10.-ben kötelező a védőnői szűrés?

Figyelt kérdés
Jogomban áll egyes részeit visszautasítani? S.o.s.

jún. 10. 10:26
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
37%

10

Az ember elfogadja, ha tényleg fontos.

De kamaszokat abúzálni így teljesen felesleges.

jún. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
0%
Újabb nyápicka különlegesebb vagyok a többinél típusú speciális vagyok komplexussal.
jún. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
22%

12

Ne túlozd el. Amúgy egyre gyakoribb ez, és nincs ezzel semmi baj. A pácienseknek is vannak jogaik, akkor is, ha az illető fiatalkorú. Szerintem senkit sem szabad kényszeríteni semmilyen orvosi vizsgálatra, ha nem akarja.

jún. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
30%

"senkit sem szabad kényszeríteni semmilyen orvosi vizsgálatra, ha nem akarja"


És senkit (és semmilyen intézményt) nem lehet kényszeríteni arra, hogy olyan ember közelében legyen, akinek nincs megállapítva az egészségügyi alkalmassága. Az iskola ne kényszerítsen vizsgálatra. Oké, akkor ki kell lépni a suliból, probléma megoldva. Ha iskolaigazgató lennék, nem engednék be a suli falai közé olyan embert (szlőként meg a gyerekem mellé az osztályba) akinek bármilyen baja lehet, csak nem tudunk róla, mert a jogainak köszönhetően megtagadta az alkalmasság orvosi megállapítását.

jún. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
49%

14

Mindketten tudjuk, hogy ezek az iskolaorvosi vizsgálatok nem arról szólnak, hogy TBC-s-e a gyerek, vagy tetves, stb.

Attól meg a gyerekednek semmi baja sem lesz, ha a padtársa nem engedi megnézni a nemi szerveit, és még nem szálltak le a heréi, vagy fitymaszűkülete van, vagy fejletlenek a mellei.

Ennyi.

jún. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
16%

De szerintem meg tök nagy baj van ezzel, felesleges hiszti. Nem csak ő az egyetlen akinek nehezére esik levenni a pólót mégis megteszi mindenki a saját maga érdekében meg ahogy itt előttem is írták mások érdekében. Manapság minden annyira túl van már tolva, hogy az hihetetlen. Ha egy gimnáziumból kikerül a nagyvilágba és munkába áll majd ott is kötelező az orvosi vizsgálat azt is megfogja tagadni? Egyébként is az orvos érted van, egyáltalán nem azzal foglalkozik hogyan nézel ki. Pláne gondolom nő a védőnő innentől kezdve el nem tudom képzelni mi lenne egy férfi orvos esetében.

Illetve mint írtam másnak sem tetszik, amikor én gimis voltam nálunk is utalta mindenki mégis mindig mindenki túl tette magát rajta.

jún. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
47%

16

Téged nem zavart, mást pedig zavar. Ha ezzel másnak nem árt - márpedig nem árt - akkor senkinek semmi köze hozzá.

A gimi után a munkaalkalmassági max. egy látás és vérnyomás mérés, ott nem kell vetkőzni.

Én azt mondom, aki akar menjen, de ne legyen kötelező. Nekem elvi kérdés, hogy nem engedek idegent az intimszférámba. Huszon éve nem jártam semmilyen orvosnál, és köszönöm, jól vagyok. (A jogsi és a munkaalkalmassági kb. 1 perc jópofizás, azt kibírom.).

jún. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

15! Nem a Te és nem is az én feladatom szakmailag állást foglalni az orvosi vizsgálatok szakmaiságával kapcsolatban. Sem a törvény, sem a világ nem ismer ilyet: "mindketten tudjuk...". Hát nem igazán kellene laikusoknak felülbírálniuk az egészségügyi direktívákat.

Ha nincs vizsgálat, a gyerekem bármilyen gyerek mellé ülhet, ha baja lesz, mégcsak felelős sincs. Nyilván az iskolaorvosokat felelősség terheli.


Más: nem értem, hogy mindenkit meg lehet vizsgálni, de a kis Speciálisvagyok Krizosztomot és Nyápicka Lizavéta Kerubinát nem, mert hát nekik nem jó az a bánásmód, mint mindenki másnak. Nekik ki kell tűnniük a többi közül, ha mással nem, egy ilyen fasszzsággal, hogy őket aztán orvos nem vizsgálhatja.

jún. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

18

Nem értem, miért pörögsz ezen...?

"Ha nincs vizsgálat, a gyerekem bármilyen gyerek mellé ülhet, ha baja lesz, mégcsak felelős sincs. "

Mégis, milyen betegségre gondolsz??? Se labor, se semmi, csak nézegetés és taperolás.

Igenis, el kell fogadni, hogy egy kamasz (vagy akár felnőtt) nem akar levetkőzni más előtt. Én is azt mondom, hogy ne taperássza senki a gyerekemet feleslegesen. (Mert ez a "megnézzük, fejlett-e a melle, és elég szőrös-e, nos ez teljesen felesleges abúzus). A gyerekeimet és a tanítványaimat felkészítettem erre. Persze, ha gond van, el kell menni, de az nagyon ritka.

jún. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

17- es? Ki mondta, hogy nem zavart? Szerintem minden fiatalt zavar az ha vetkőzni kell egy orvosnál, de 16 évesen már kellene annyira érettnek lennie az embernek fejben, hogy belássa ezek szükséges és fontos vizsgálatok. Érdekes én be tudtam ennyi idősen. Nálunk egy ilyen védőnői vizsgálat alkalmával lettünk elküldve többen is kardiológushoz és az egy dolog, hogy nálam semmi komoly dolgot nem találtak, de volt olyan osztálytársam akinél igen.

Illetve ahány munka annyiféle orvosi vizsgálat nem egy példát, munkahelyet tudnék neked szintén említeni, hogy sokkal sokkal több mindenre van szükség a munkába álláshoz.

Az, hogy te nem jársz orvoshoz arra meg én mondjuk nem igazán lennék büszke. Mondjuk azt nem értem miből állapítottad meg, hogy semmi bajod nincs ha nem jársz szűrővizsgálatokra/ orvosi vizsgálatokra. De legyen így, ne legyen semmi gond, számomra viszont ez elképesztő felelőtlen viselkedés a mai világban. 16 voltam

jún. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!