Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az orvos mi alapján dönti el...

Az orvos mi alapján dönti el hogy valaki 1-es diabétes-es (inzulinos), vagy 2-es diabeteses (gyógyszeres)?

Figyelt kérdés
Évek óta diabéteses vagyok! Vagyis cukor beteg vagyok. Sajnos vagy nem sajnos. Ez van. El fogadni nem tudom. Di nincs mit tennem. A lényeg az. Hogy 2019 májusa óta 2-es diabetesesként gyógyszer szedő voltam. 2 X 1000 MG-os metfogammát kelletet ez idáig szednem. De most el voltam egy hétig kórházban. És most azt mondták hogy inzulinos leszek. Ennek megfelelően fel is írták az inzulint. Napi 24 egység inzulint kell adjak majd magamnak. Ma engedtek ki a kórházból. A 3 napos hétvégére el vagyok látva inzulinnal. Kedden tudok legközelebb el menni a házi orvoshoz. Szóval a kérdés adott. Az orvos hogyan dönti el hogy ki inzulinos vagy ki gyógyszeres. És mi változhatott ha most gyógyszerről hírtelen inzulinra állítottak át. Igaz a kórházban is már csak inzulint adtak. Ez most jó vagy rosszat jelent?

2023. okt. 20. 17:04
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
86%
Az 1es a veleszületett. A 2es a szerzett diabétesz.
2023. okt. 20. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha bizonytalan a kérdés, szoktak C-peptid szintet nézni vérből. Ez jól mutatja, van-e még saját inzulintermelésed. 1-es típusnál ez nyilván nulla lesz, kettesnél is lehet az a szint, hogy mindenképpen kívülről kell pótolni az inzulint - de ettől még kettes típus marad.
2023. okt. 25. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!