Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az orvos mi alapján dönti el...

Az orvos mi alapján dönti el hogy valaki 1-es diabétes-es (inzulinos), vagy 2-es diabeteses (gyógyszeres)?

Figyelt kérdés
Évek óta diabéteses vagyok! Vagyis cukor beteg vagyok. Sajnos vagy nem sajnos. Ez van. El fogadni nem tudom. Di nincs mit tennem. A lényeg az. Hogy 2019 májusa óta 2-es diabetesesként gyógyszer szedő voltam. 2 X 1000 MG-os metfogammát kelletet ez idáig szednem. De most el voltam egy hétig kórházban. És most azt mondták hogy inzulinos leszek. Ennek megfelelően fel is írták az inzulint. Napi 24 egység inzulint kell adjak majd magamnak. Ma engedtek ki a kórházból. A 3 napos hétvégére el vagyok látva inzulinnal. Kedden tudok legközelebb el menni a házi orvoshoz. Szóval a kérdés adott. Az orvos hogyan dönti el hogy ki inzulinos vagy ki gyógyszeres. És mi változhatott ha most gyógyszerről hírtelen inzulinra állítottak át. Igaz a kórházban is már csak inzulint adtak. Ez most jó vagy rosszat jelent?

2023. okt. 20. 17:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Az 1-es és 2-es típus nem azt jelenti, hogy ki kap inzulint és ki gyógyszert...
2023. okt. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%
2023. okt. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem lettél egyes. Akkor nem lenne elég a 24 E Inzulin.

Ha már a gyógyszer nem tud jó anygcserét biztosítani, akkor a kettesre is kell inzulint adni.

Nem akarlak meggyanúsítani, de mennyire veszed komolyan a diétát és a mozgásterápiát? Mert néha azokban még lenne tartalék, csak...a beteg nem hisz a dokinak, vagy kényelmes.

2023. okt. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%

Szia, elsőre engem 2es típusnak diagnosztizaltak (2023 január) de aztán végeztek most a nyáron pár vizsgálatot és kiderült hogy nem az. Nekem LADA típus van. Valszleg majd nekem is inzulin kell, de most éppen leállitottak a gyógyszerekről, mert semmit sem javult tőle az állapotom.


Nekem viszont sokat segített a diéta. De nem az a hülyeség amit a dietetikus mondott, hogy egy harmad tányér rizs meg egy harmad tányér zöldség... hanem annál sokkal szigorúbb diétát tartok.

Pl nem eszem ha.cukrot, semmit ami nem 70%feletti tk lisztet tartalmaz, nem eszem tesztat se krumplit se semmit pepesitve, számolom a ch-t., nem iszok meg edesitos dolgokat se két étkezés között csak vizet, betartom mikor lehet gyors ch-t enni és mikor szabad csak lassut.. nem nasikázok, meg termeszetesen mindent magamnak főzök.


Gyakorlatilag egy év alatt 30kilot fogytam. Igaz nem lettem nagyon vékony de normális a bmi-m 65 kg vagyok most és 171 cm.


Inzulint valszleg azért kapsz mert romlott a hb1ac erteked vagy az ehgyomrid a gyógyszer mellett.


Diétát betartod?

2023. okt. 20. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
4-es! Igen be tartom a diétát! Igaz nekem 2 év alatt sikerült csak a 30 kg fogyás. Viszont az utóbbi 3 hónapban tartom a súlyomat. Humulin R nevű inzulint kellesz adjam magamnak. Napi 24 egység lett felírva a záró jelentésre. Amit egy kicsit sokalok.
2023. okt. 20. 17:40
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi volt az éhgyomri és a terheléses cukrod? Szoktad mérni?


Én közel 20 éve vagyok cukros. Pár év után a diabeetikusom közölte, hogy készüljek fel az inzulinra. 8-as volt az éhgyomri cukrom.


Felkerestem másik diabetológust. Felírt Janumetet (Metromin) és Diaprelt. Janumet napi 2 x 1, diaprel napi 1/2. Azóta is ezt szedem.


Megváltoztattam az étkezési szokásaimat - nagyjából annyi, hogy fele adagot eszem mindenből + üdítő helyett vizet iszom.

Lefogytam 20 kilót és 1-2 hetente mérem az éhgyomrit.

5-5,5 között van.

15 éve közölték, hogy készülek az inzulinra.

2023. okt. 20. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
5-ös. Záró jelentésen nincs külön rajta hogy menni volt a cukor. De EESZT-be be vitt adatok szerint az ÉHOMI 21,0 mmol/l. Terheléses tesztnél. 30 perc: 25,7 mmol/l 60 perces: 27,1 mmol/l. 90 Perces: 26,9 mmol/l 120 perces: 23,9 mmol/l. Írnak.
2023. okt. 20. 18:05
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Uh nekem a LADA-val kezdetben 8.2 diéta után 6.7 és 6.2 de volt már egyszer 5.8 is.


Azért az az ehgyomri az brutális sok.


Gratulálok a fogyásodhoz!

2023. okt. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Engem pl nem is terhelnek. Benneteket miért terhelnek? Nekem azt mondták túl kockázatos..
2023. okt. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Akkor érthető, hogy miért tértek át inzulinra. Remélem rendszeresen méred a vércukrodat és vezetsz diabéteszes naplót. Ez későbbiekben jó támpontot adhat az orvosnak.
2023. okt. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!