Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van még Magyarországon szabad...

Van még Magyarországon szabad orvosválasztás ? Van szabad kórházválasztás ?

Figyelt kérdés

Mert nálunk vidéken körzetekre osztották a területet és egy-egy orvoshoz kötelezően hozzárendelték a lakosokat és presszionálták, hogy a kijelölt orvoshoz járjon... Jogos volt ez ? Vagy az országban mindenütt így törpénik ez ??

Kösz a válaszokat !



2023. szept. 5. 10:44
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
Hivatalosan van, gyakorlatilag nincs. Mert körzeten kívül nem kötelesek ellátni, és nem is látnak el. Ez igaz a kórházi és a háziorvosi ellátásra is. Nálunk sem lehet ugrálni, szerencsére a többiekhez képest egészen elfogadható háziorvosunk van. Ami kimerül kb. abban, hogy van rendelés H-CS dél, adminisztráción kívül nem tudnak szinte semmiben segíteni, de nem utálatosak (ahogy sok helyről hallani), sőt, egészen kedvesek... És manapság már ez is több, mint a semmi.
2023. szept. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
1- arra gondoltam, hogy lehet-e egyiktől a másikhoz átiratkozni szabadon ?
2023. szept. 5. 11:26
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Erre válaszoltam. Hivatalosan igen, gyakorlatilag meg kitörölheted ezzel a jogoddal, ha más körzeti orvos nem vesz át, mert nem köteles átvenni. És 99%, hogy nem vesznek át (sajnos).
2023. szept. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Papiron valaszthatsz masik korzetes orvost, de gyakorlatban csak akkor fog fogadni, ha van nala hely. Fel kell hivni, meg kell kerdezni.


Surgos, egyszeri esetben ellatnak amugy nagyjabol, ha pl masik varosban vagy es muszaj ott haziorvoshoz menned, de huzzak a szajukat meg emiatt is, legalabbis ez az en tapasztalatom.

2023. szept. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Kórházban akihez kerülsz.
2023. szept. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Engem simán átvettek most, de tavaly is. (háziorvos)
2023. szept. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
74%
Én a fővárosban lakom! És ott is az van hogy körzetesitve vannak. Papíron át lehet jelentkezni. De gyakorlatilag lehetetlen. Mert mindegyik orvosnál annyi sok a beteg, hogy beteg létszámilag nem férek bele. És ezért nem vesznek át. Ez alól egyszer volt kivétel amikor 18 éves lettem vagyis felnőt korú. Akkor ugyanis köteles volt át venni egy felnőtt orvos, a gyerek orvostól. Kórház választásról még nem is hallottam! Szintén a kórházban akihez kerülsz / aki éppen be van osztva.
2023. okt. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!