Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Szabad kórházválasztás van?

Szabad kórházválasztás van?

Figyelt kérdés

Ha igen, ez mit takar pontosan? Nekem az a gondom, hogy egy megyeszékhelyen lakom, viszont a bejelentett lakcímem a szomszéd megye egy településén van. (albérletben élek) Mostanában heti többször kell járnom orvoshoz, és mindig oda kell utazom a lakcímemhez tartozó kórházhoz, ami viszont több mint egy órás út. Fárasztó, nem beszélve az utazási költségről.

Most mondta egy ismerősöm, miért nem a városban lévő kórházba megyek, hisz szabad kórházválasztás van. Ezek szerint én mehetnék? Foglalkoznának ott velem? Eddig úgy tudtam, csak oda mehetek, ahova be vagyok jelentkezve.


2012. márc. 5. 19:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Elsősorban szabad orvosválasztás van, tehát a fő kérdés az, hogy fogad-e ott orvos, akihez később visszajárhatsz (s van-e lehetőség akár vizsgálatok elvégzésére, stb.), mert különben valóban a lakcímed szerint illetékes intézménybe kell járnod. (Akkor mehetsz még máshová, ha a lakóhelyed szerint illetékes intézményben pl. nem adottak a feltételek bizonyos vizsgálatok elvégzésére, vagy a gyógykezelésre).
2012. márc. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A feltételek elvileg adottak, gyakorlatilag az orvosom semmit sem csinál. Hónapok óta beteg vagyok, egyre rosszabb és semmilyen vizsgálatra nem küld, csak gyógyszereket ír fel. Pedig el tudnák végezni ott a vizsgálatokat a kórházban. És másik szakorvos nincs rajta kívül, ő is máshonnan jár oda praktizálni.
2012. márc. 5. 20:08
 3/5 anonim ***** válasza:
Szabad orvosválasztás van, nem szabad kórházválasztás. Ideiglenes lakcímnek jelentsd be azt a helyet, ahová orvoshoz szeretnél menni, és akkor mehetsz.
2012. márc. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Illetve tudtommal akkor is ellátnak, ha tudod bizonyítani, hogy tartósan ott tartózkodsz (pl. diákigazolvánnyal).
2012. márc. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem tudom, megoldható-e, hogy bejelentkezzek ideiglenesre. Ugyanis nem bejelentett albérletben vagyunk a párommal. Lehet, hogy a tulaj így nem megy bele, mert végül is az rizikós neki, nem?
2012. márc. 5. 20:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!