Miért írják mindig a rák helyett azt, hogy "hosszan tartó súlyos betegség után" halt meg valaki? Más halálokokat nem írnak így körül.
Nem feltétlenül azt takarja.
Egyrészt az elmúlt években három, ismerettségi körömbe tartozó ember halt meg rákban, egy-két hónap alatt.
Másrészt ismertem olyat, aki parkinson-os volt, Róla is ilyen gyászjelentést adtak ki a hozzátartozók.
Elképesztő, hogy nincs olyan topik ezen a fórumon, ahol ne egymás torkán éleznék a fogaikat a felhasználók...
"Mit nem értesz azon, hogy senkinek semmi köze hozzá? Nem híres emberekről beszélünk.."
Éppen ezt írom, hogy de. Egy művésznek, színésznek, szinkronszínésznek, zenésznek, bárkinek megírják, az Indexen, vagy a Wikipédia szócikkben ezt a sablon formulát, nyilván mindenki érti, hogy mit takar. És aztán ha direktben elkezded keresni, kiadja, hogy igen, a halál oka ilyen, vagy olyan rák volt. Nem értem, miért kell ezt ilyen eufemisztikusan körülírni. Mert de, más betegségeknél nem köntörfalaznak így. Gesztesi Károlynál mi olvasható? Ami történt, hogy meghalt szífinfarktusban. Selmeczi Rolandnál? Hogy meghalt autóbalesetben. Ahogyan Hankó Attila is. Kocsis Györgynél? Leírják, hogy szívinfartkus. És ugyanezt Kránitz Lajosnál is. Kaszás Attilánál? Hogy agyvérzés. De Józsa Imrénél? Pap Veránál? "Hosszú ideig tartó, súlyos betegségben."
Azért furcsa, mert még az öngyilkosságot, mint Kézdy Györgynél, vagy a drogtúladagolást is le szokták írni, de a rákra mindig ez a bevett forma, mintha ezt valahogy "ciki" lenne így kimondani, akkor is, ha köztudomású, hogy mit akarnak vele körülírni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!