Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Gyorsan villogó fény hatására...

Gyorsan villogó fény hatására mi ez a flashback-szerű dolog?

Figyelt kérdés

Helló!

A kérdés kiírása abból indult ki, hogy éppen VR-ban Beat Sabereztem (aki nem ismeri, járjon utána), éppen egy olyan pályán játszottam, ahol néha vannak nagyon gyorsan villogó fények.

És kétszer is egy pillanatra mintha valami emlék, vagy hallucináció, vagy nem tudom mi bevillant a szemem elé. De olyan rövid időre történt ez, hogy a játékban különösebben nem zavart meg, csak nagyon fura volt.


Ugyanezt tapasztaltam egyszer még évekkel ezelőtt, amikor kocsival vittek és a fák árnyéka miatt villódzott a fény a szememen.


Talán ez az a kettő amire emlékszem az egész életem alatt, elég ritkán fordult elő.


Ez mi és miért van? Valami epilepsziához köthető dolog?



2023. jan. 31. 01:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

VRos bolond:D


Így lesztek epilepsziások.


Üdv, egy epilepsziás.


Bár mondjuk nem te tehetsz róla...Tömegemberként gondolom a facebookozás után jó felhúzni a fejetekre egy ilyen valamit.


Különben, hogy ne csak a fejem fogjam, menjél orvoshoz, és került el a VRt. Ne ilyen mitt legyél epilepsziás.

2023. jan. 31. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Igaz is, csak az autós tapasztalatot kellett volna leírnom, hogy ne legyen mibe belekötni.

Ennyi erővel ne nézz filmet, ne nézz videókat, és még sorolhatnám ami során epilepszia rohamot kaphat valaki.

Nem kérek a technika fóbiás kommentekből. A VR jó dolog, és egyszer lehet én is azt fogom mondogatni a gyerekemnek, vagy unokámnak (ha lesz), hogy "bezzeg a mi időnkben...". Nőjünk már ki ebből. A világ változik, mi pedig nem, és furcsa lesz és hülyeségnek fog tűnni időskorunkban az akkori újdonságok.

2023. jan. 31. 02:10
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát de igaza van 1-nek.

Volt egy balesetem, ami miatt stroboszkóp vizsgálatot kaptam, ami alatt szarul is voltam.

Azóta nem bírom a villogó fényeket.

Nem próbálkozom azzal, hogy kapjak egy rohamot, tehát igen, kerülöm ezeket a filmekben is.

Nem játék.

2023. jan. 31. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
94%

Elismerem, hogy kissé túltoltam a kommentem, ezért elnézést.


Bezzeg mi időnk meg szerintem nincsen, mert Z generációs vagyok. Hogy megértsd.


Én határozottan negatívnak tartom a VR-t, és ha utána olvasnál, már a facebook mögötti "hálózatépítők" úttörői is leírták a fészt. Azon túl, hogy kémprogram, rettenetes rombolást vitt végbe.

Nekem az első gondolatom az volt, hogy majd jön, hogy a bolondok a fejükre húzzák a "VR-t", aztán csá. A Metaverzummal ez gyakorlatilag meg is történt. És ez nem technofóbia. Meghalnék PC, internet nélkül. De nagyon rossz irányba megy ez az egész "közösségi" médiás" hülyeség. És ennek megisszuk majd a levét. Többek között látod te is.A világ meg változik, de nagyon rossz irányba. Ja. Valamiben egyetértünk.


Mindenképpen elmennék a helyedben orvoshoz. Bár ez még nem nagy dolog, de kitudja nem-e előszele epilepsziának.


Hidd el, akarsz te jogsit, vagy ha van, akkor megakarod tartani.

2023. jan. 31. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%
A villódzó fények hipnotikus hatással lehetnek az arra érzékenyekre, és VR-ban bármilyen sugalmazással szemben kiszolgáltatottá válhatsz. Ha valami gonosz programozta, és te jó alany vagy, akár úgy tetethet meg veled dolgokat, hogy utána nem is emlékszel rá mit tettél. Jó VR-ozást!
2023. jan. 31. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
76%

#5

Hogy ez mennyire igaz alapjaiban, de nem csak a VR-ra, ilyenek műsorokban is voltak elvétve.

Nagyon sajnálatosan, a VR-ban meg sokkalta érzékenyebb is az ember.

Nagyon sokan nem tudják mi mindent lehet programozni az agyba úgy, hogy észre se vesszük.

2023. jan. 31. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

"Ha valami gonosz programozta"

Bele sem merek gondolni mik lehetnek a jövőben, ha ezt a VR-t összefésülik egy "agynak jelet küldeni képes" BCI-jal. :'D

Aztán jön a Mátrix.


Hát elég érdekes és nagyon komplex az agy működése, furcsa. Egyébként tényleg nagyon ritkán fordult elő ilyen furcsa esemény, és ehhez hosszabb ideig nagyon gyorsan és erősen villogó fény kell. Kísérletezni nem kísérletezgettem vele, ebből az egy-két tapasztalatból mondom.

2023. jan. 31. 10:02
 8/10 A kérdező kommentje:

Nah egy kicsit komolyabb youtube és google kutakodás után arra jutottam, hogy simán kaphat epilepsziás rohamot egy egészséges ember is villódzó fényektől.

Lehet nálam ez enyhébb, és csak egy ilyet tapasztaltam, míg más lehet rohamot kapott volna ettől. 🤔

De ne a játékot hibáztassuk ez miatt, én töltöttem le és raktam bele a játékba közösség által készített tartalmat. De egyébként is figyelmeztet a játék indításkor, hogy az erre érzékeny embereknél rohamot válthat ki. Viszont a beépített pályák nem ilyen intenzívek.

2023. jan. 31. 16:42
 9/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok.


"Nah egy kicsit komolyabb youtube és google kutakodás után arra jutottam, hogy simán kaphat epilepsziás rohamot egy egészséges ember is villódzó fényektől." - Ehhez a felfedezéshez gratulálok. Velős.


Amúgy ez igaz, ALAPJAIBAN.


1 rohamtól, vagy hasonlótól még valóban nem leszel epilepsziás. De egészséges emberek epileptikus rohamtól lesznek epilepsziások.


Nyugodj meg, hogy a leírtak alapján nálad is LEHET valami.


De mit tépem a szám... Jó VRozást.

2023. jan. 31. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Túlérzékenység, ugyanígy vagyok és nem VR-ozok. Mégse tudom elkerülni hogy ne villódzon a táj a kocsinál, mikor fák közt süt be a nap, nem kerülhetem el melómat a monitorral, stb. Idegrendszeri aktivitás, túlműködés . Nem kell mindjárt epilepsziára gondolni. És rugaszkodjunk el a VR-tól, hétköznapi dolgokban is zavaró.
2023. febr. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!