Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Híztál az elmúlt egy évben?...

Híztál az elmúlt egy évben? Ha igen mennyit és miért/mitől?

Figyelt kérdés

Tervezed leadni a súlyfelesleget, vagy még nem gondolkoztál ezen? Hogyan vágsz bele a fogyókúrába?

A családod, barátaid hogy fogadták a változást?


Kort és nemet és testsúlyt is írjatok



2023. jan. 16. 17:54
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
84%
1 éve diagnosztizáltak nálam súlyos depressziót. Antidepresszánst és antipszichotikumot kell szednem. Szép lassan híztam 7 kgot, most számolom a kalóriákat, mert szeretném leadni. Családom mindig elmondja, hogy vigyázzak a súlyommal, figyeljek oda mit, mennyit eszem, nehogy mégjobban elhízzak. 155/59 vagyok most.
2023. jan. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
83%

Híztam pár kilót (5-7 lehet). Az oka, hogy szeretek egy helyben ülni és zabálni.

Nem igazán tervezek változtatni. Ameddig az emeletre felsétálva nem köpöm ki a tüdőmet addig nem hiszem, hogy baj lenne. Amúgy 54 kg vagyok.

2023. jan. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

Kb. 6 kilót. Betegség és mozgáshiány miatt. És ebben a korban már jobban oda kell figyelni. 42 éves, nő.

65 kiló vagyok most. Nem olyan vészes, de nem szeretnék tovább hízni.

2023. jan. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és család, barátok szerint így is vékony vagyok. A barátom meg imád mindenhogyan.
2023. jan. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%

63-64 kg közt mozgok általában, néha felmegy 65-re, de azt gyorsan leadom.

Szeretek sokat enni, a sportokért viszont nem vagyok oda.

Persze csinálok ezt-azt, hogy legyen valami mozgás.

Egyébként még így is sokan megjegyzik, hogy milyen vékony vagyok.

Persze ez egyáltalán nem így van, csak az átkozott körte típusba tartozom, alulra hízom, felül meg csont és bőr vagyok. ( amúgy 172 cm )

2023. jan. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
74%
Fogytam és híztam is, 5-10 kilót mindig ingadozott a súlyom. 30N
2023. jan. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%
Bárcsak sosem kezdtem volna bele a diétába. 🙁 Eleve testképzavarral indult, majd lett mellé evészavar, depresszió és belenyaltam a folyamatos edzésekbe, ami miatt önsanyargatás alakult ki. Időközben kikészült a gyomrom, a gyomorsav szétmarta a torkom, fogaimat, a bőröm kirepedezett, tiszta eres lettem, laza bőrrel. Mindenki elképedt, aki ismert, anyám kiborult. Semmi más nem lebegett előttem csak a nyomorult kalóriák meg a hülye edzések. Minden nap mértem a testsúlyom, a tükörben nézegettem magam meztelenül, a súlyzók lettek a barátaim, még nevet is adtam nekik. Folyamatosan fotóztam magam pucéran, hol félpucéran. Elégedett voltam az eredménnyel, de mindenki más okádott tőle. Úgy voltam vele, irigy kutyák. Olyan hasizmom lett, amiről eddig csak álmodoztam, meg filmekben láttam. Nem csoda, napi 4 óra edzés, ebből 2 óra csak a hasazás volt megállás nélkül. Nem ettem bizonyos ételeket, amiket egész életében imádtam. Undorral néztem rájuk, lenéztem másokat a külsejük miatt. Aztán egy nap összeestem súlyzóval a kezemben, minden előzmény nélkül. Arra eszméltem fel, hogy fázok, kiesett az idő. Ránéztem a súlyzókra, bele a tükörbe és sírhatnékom támadt. Felöltöztem, elmentem a boltba, és végre, hosszú évek után jót ettem. Tele voltam, ez annyira jól esett, mint még soha semmi. Elegem lett az egészből! Régen volt hobbim, amit imádtam, feladtam ez miatt. Most újra a hobbimnak élek. A mérleget kidobtam, tükör sincs, súlyzók alagsorban. Látni nem akarom egyiket sem, soha többé. Hatalmas küzdelem volt ebből kimászni, azóta eltelt 2 hónap. Eszek azt, amit megkívánok, végre más lett az arcom, a testem. Sajnálom, hogy ennyi időt elpazaroltam erre a hülyeségre, de becsülöm önmagam, amiért ki tudtam mászni belőle segítség nélkül.
2023. jan. 16. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
91%

Depresszióra kapott gyógyszerek mellett jött fel pár kiló. Szeretnék fogyni. 158 cm 60 kg.

22/L

2023. jan. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
52%

Nem az elmúlt egy évben, egy évvel korábban 20-at.


Röviden: 11 évvel ezelőtt, 20 éves koromban fogyókúrázni kezdtem, aztán anorexiás, bulimiás lettem, végül kevert zavaros.

Kétszer kis híján meghaltam, és két évvel ezelőtt 35 kilósan úgy döntöttem, élni akarok.


Február -> május: már 49 kiló voltam, aztán elértem az 54-55-öt, ami a rendes súlyom, és azóta is tartom normális kaja és normális mozgás mellett.


Borzalmas volt a gyógyulás, rengeteg sírással, féltem enni, de nem akartam meghalni, iszonyú görcseim voltak, mire végre helyreállt az emésztésem. Hol a hányási kényszerrel küszködtem, hol a hasam ment, vagy egyszerűen csak feküdtem az ágyon és sírtam a fájdalomtól...


Mindegy, túléltem (a betegséget és a gyógyulást is), és a gm-lm diétán kívül soha többé nem vagyok hajlandó fogyókúrázni, kalóriát számolni, vagy túlmozogni magam.


A hobbim... kamaszkoromban írtam, sokat, pályáztam, az étkezési zavar alatt azonban egy betűt sem tudtam.

A recoveryvel egyidőben újra elővettem azt a történetet, amin 19-20 éves koromban dolgoztam.

Új emberként új ötletekkel már a sokadik kötetet írom (idén talán megjelenik az első).

Sokat segített, amikor nagyon rosszul voltam a gyógyulásom alatt, akár lelkileg, akár fizikálisan. Kiírhattam magamból az évek alatt felgyülemlett mindent, és elterelte a figyelmem a fájdalmaimról.

2023. jan. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
52%
13 évvel ezelőtt, bocs. 33 vagyok, nem 31.
2023. jan. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!