Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért szokott nagyon hevesen...

Miért szokott nagyon hevesen verni a szívem? 20/F

Figyelt kérdés

Még pár éve gimiben történt velem először olyan, hogy hirtelen a semmiből nagyon hevesen elkezdett verni a szívem. Éppen tesiórán voltam, egy kosármeccs közepén, de le is kellett ülnöm, mert szédülni is elkezdtem. Az egész nagyjából 30-40 másodpercig tarthatott és utána nyomtalanul eltűnt.


Kicsit megijedtem akkor és elmentünk orvoshoz, ahol átnézték az egész szívemet és a környékét. Az orvos azt mondta, hogy nincs semmilyen elváltozás, a szívem teljesen egészséges, olyan mintha egyenesen a tankönyből került volna ki. Azt mondta, hogy valamilyen szívritmuszavar lehet, de ők nem is tudnak mit kezdeni vele, és még beazonosítani se tudják, csak ha pont a vizsgálat közben történik a zavar.


Azóta pár hetente vagy hónaponta van ilyen szívritmuszavarom. Konkrétan bármilyen tevékenység közben előjön, van hogy csak fekszem, van hogy buszon utazom. Annyira nem zavaró, mert eddig a leghosszabb is abbamaradt 1 perc alatt és utána már semmi probléma.


Ma viszont egyetemen ahogy leültem az előadóban megint elkezdte, és több mint 10 percig abba se maradt. Már kimentem sétálni is meg minden, nyújtózkodtam, mély levegőt vettem, de semmi sem használt. Soha nem volt még ilyen hosszú. Elkezdtem izzadni is és nagyon durván gyorsan vert a szívem. Igazából konkrétan már a ruhán keresztül is lehetett látni, hogy nagyon lüktet. Kicsit megijedtem ettől.


Mitől lehet ez? Nem izgultam, nem csináltam semmi különöset, egyszer csak a semmiből jött.



2022. okt. 11. 23:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%
Kardiológus kell minél előbb!!! Kérj beutalót! Raknak rád gépet, 1 hét alatt csak lesz eredmény!
2022. okt. 12. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
67%
Így van ahogy fentebb írták. A stresszfaktor az egyetemmel emelkedett, ezért lehet hosszabb idejű a rosszullét időtartama. Ne vedd félvállról, jobb ha tudod mi folyik a testedben. Nem is értem hogy lehetsz ennyire felületes ebben. Ismerősöm fiatal srác, szintúgy járt mint te, vissza-visszajárt a szív problémája. Megijedt, magánorvoshoz ment, és a fent írt masinát rakták rá.
2022. okt. 12. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%
Nekem stressztől álmomban colt 190 , volt olyan orvos aki nem ilhitte el volt aki igen. Passz
2022. okt. 12. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%

Mire gondoltal kozbe? Tipikus tunete a szerelemnek.

Vagy vmi idegesito dologra vagy szemelyee gondoltal.

Vagy izgultal vmi miatt.


Mindenkivel elofordulnak ilyen szitukban.

2022. okt. 12. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Siman lehetcpszichoszomatikus! Stressz, szorongás miatt pl.
2022. okt. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

De már voltam ezzel magánorvosnál. A régebbi vizsgálatot is ott csinálták. Kifizettünk az orvosnak vagy 60 ezret, aki ezek után minden létező műszerrel átnézte a szívemet, vagy jó másfél órán keresztül. És ő mondta, hogy teljesen egészséges a szívem, nem tudnak mit kezdeni vele. Akkor most megint menjek vissza ezzel az orvoshoz?


Meg pont ez az, hogy nem voltam stresszes. Szimplán bementem az elődabóba pont az egyik legkönnyebb órára és vissza akartam írni a barátnőmnek, mert láttam, hogy írt korábban. És amikor ültem le elkezdett verni a szívem. Nem is foglalkoztam vele addig, amíg át nem lépte az 1 perces határt, mert ilyen még nem volt. Szóval nem izgultam, nem is voltam stresszes.

2022. okt. 12. 13:07
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
És semmi egyéb szorongásod nincsen...? Ha a kardiológus nem talált eltérést, tehát szervi oka nincs, akkor teljesen fölösleges ezért újra odamenni, vagy másik kardiológushoz.
2022. okt. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

#7


Van amikor van egy kis szorongásom, de soha nem olyankor jön ez elő. Például tegnap se volt éppen semmilyen bajom. Tehát nem aggódtam, nem szorongtam, nem volt semmi.


Meg például amikor először előjött kosár közben, akkor se szorongtam. Imádok kosarazni és szimplán élveztem a játékot, és egyszer hirtelen éreztem, hogy a szívem sokkal gyorsabban ver, mint kellene és hogy fura az egész.


Tehát még nem volt olyan, hogy akkor jött volna elő, amikor ténylegesen izgulok, vagy szorongok. Ezért nem értem, hogy mitől lehet.

2022. okt. 12. 13:28
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Sportolsz, koffein, energiaitallal hogy állsz?

Pajzsmirigyvizsgálat? Túlműködése is okozhat ilyen panaszokat.

A szíveddel nem hiszem hogy baj van, kivizsgálták.

A sport visszaveszi a pulzust, mármint acrendszeresen sportolás, valamint a dobogását sem érzed annyira.

Sok folyadék, a dehidratáltság is okoz ilyeneket. Magnéziumot is kipróbálhatod szedni egy ideig pl 1-2 hónap.

2022. okt. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
A szívultrahang nem tud ritmuszavart detektalni. Teljesen egészségesnek tűnhet a sziv morfologiailag aztán időnként mégis bekattan egy ritmuszavar. Holter ekg kell (rajtad van egész nap) és utána kielemzik, ha aznap jelentkezett ritmuszavar, azt a gép detektalja.
2022. okt. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!