Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért nem tudom bevenni a...

Miért nem tudom bevenni a gyógyszert? Milyen más egyéb gyógymódot ajánlotok refluxra?

Figyelt kérdés

Eddig sosem volt bajom a gyógyszer bevétellel, azonban mióta refluxos lettem, sajnos rettentően kicsinálta az fül-orr-gégémet. A garatom be van gyulladva, az orrom bedugul és hátul csorog le, pluszban a hasam is katasztrófa. Igyekszem helyesen táplálkozni, de már a nyeléstől is félek, nehogy félrenyeljek. Ezért nagyon alaposan, jó pépesre megrágom az ételt. Éppen ez miatt már gyógyszert se tudok bevenni, egyszerűen nem megy le a torkomon. Sajnos étgyomorra kell bevennem és nem ehetek utána 1 óráig, ezért csak magában vehetem be vízzel és egyszerűen nem megy le, mert rettentően félek, hogy félrenyelek és megfulladok.

Van valakinek tippje gyógyszerbevevésre, illetve egyéb alternatív gyógymód refluxra?



2022. szept. 14. 18:50
 1/1 anonim ***** válasza:
A Gaviscon szirupot vagy a Salvus vizet valószínűleg le tudnád nyelni. Az orvosoddal beszéld meg, hogy mit és hogy, nyilván kezelni kell a refluxot is, de a leírásod alapján azt hiszem, hogy egy pszichológus/iáter is tudna segíteni.
2022. szept. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!