Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy tudnék tipikusan olyan...

Hogy tudnék tipikusan olyan fiatal lenni aki "leszarom stílusú" ? Aki nem veszi véresen komolyan a dolgokat, lazara vesz minden olyant ami nem életbevágó, nem érdekli más véleménye, megfelelés stb

Figyelt kérdés
Sok önismereti, stressz kezelési könyvet olvastam, csak az a fura hogy a sok fiatal aki 1konyvet se olvasott el, célok nélkül stb hogy lehet laza, életrevaló, nem aggódó , oldott, mikor a stressz feszültség forrása a nem megfelelő önismeret cél hiánya stb...

2022. aug. 21. 21:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Azok a könyvek annyit érnek, amennyit elsajátítasz belőlük.


Ha egy egészséges személyiségről van szó, akkor a nyugalom főleg abból fakad, hogy bízol magadban, hogy fogsz tudni reagálni, bármi is történik. Ehhez az kell, hogy fejben mindig ott legyél, ahol kell: a lehető legkevesebbet a múltban keseregni vagy a jövőért aggódni, vagyis leginkább a jelenben maradni.

És tudni kell, hogy a külső dolgokra egyszerűen nincs befolyásom, ezért kell magamra koncentrálni.

Nem lesz*rni kell a dolgokat, hanem csak súlyuknak megfelelően kezelni. Azért vannak dolgok, amiért oda kell tennie magát az embernek, hogy sikerüljön. Ismertem olyat, aki született "take it easy" életmódot folytatnak, és néha hiányzott belőlük az, hogy hosszútávú tervek mellett el tudjanak köteleződni (pl. egy szak kijárása).


Egyébként nálam lényeges volt azt felismernek, hogy szinte minden lelki fájdalom abból fakad, hogy azzal foglalkoztam, mások mit gondolnak rólam. Ez leginkább annak tudatosításával kezelhető, hogy az, ki vagyok, igazából független attól, ki mit gondol rólam: pont ugyanolyan hülye voltam azelőtt is, hogy valaki lehülyézett volna. Így felesleges megfelelnem más elvárásának, győzködnöm a másikat, sértésre reagálni.


De azért megemlíteném, hogy Dale Carnegie könyvei szerintem jók, bár nemmindenkinek jönnek be.

2022. aug. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
En viszonylag lazanak tartom magam, de ez az egesz abbol fagad, hogy raebredtem arra, hogy a korulottem levo emberek (nem baratokra/csaladra gondolok) 99%-a biztosan leszarja mit csinal, azaz ugymond nem is kell nekik megfelelnem, mert azzal hogy megfelelek nekik, nem leszek elorebb. Szerintem ha a csalad es baratok velemenye aggaszt egy temaval kapcsoltaban, akkor az azert van meg neked is ketelyeid vannak, hogy jo dontest hozol-e/hulyeseget csinalsz-e. En ilyenkor mindig a masik szemely helyebe kepzelem magam, hogy vajon ha o lennek en vagy o lenne olyan helyzetben mint en, mit gondolnek rola. Altalaban ilyenkor mindig arra jutok, hogy em elfogado vagyok masokkal szemben, akkor masoktol is ezt remelem. Ne stresszelj olyanon, amin felesleges, mert te is erzed, hogy ez nem jo neked es a nap vegen az a fontos, hogy te jol erezd magad a sajat eletedben. Ami meg azt illeti, hogy celok nelkul hogy lehet lazanak lenni? Nehez kerdes, sok ember csak adja a lazat, de ugyanezek a kerdesek gyotrik, mint teged. Beszeld meg magaddal vagy esetleg 1-2 kozeli barattal, hogy ok szoktak-e hasonlokon stresszelni. Lehet ok is ugyanazt elik meg, mint te.
2022. aug. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
48%
Vedd be a leszarom tablettát!
2022. aug. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

1-es Ez leginkább annak tudatosításával kezelhető, hogy ki vagyok itt kicsit konkrétabban mit fogalmazzak meg?


2-es ez nekem is eszembe jutott, maximum valakin nem látszik hogy streszel, vagy pedig lehet azon amitől én meg pont nem.

2022. aug. 22. 09:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!