Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi lehet az oka annak, hogy...

Mi lehet az oka annak, hogy rámjön a mosóhasználat (mindkét értelemben) mihelyst elhagyom a házat?

Figyelt kérdés

-21N-

3 éve kezdődött a probléma. Azt vettem észre magamon, ha gyalog, vagy akár kocsival megyek valahova, 10-15 perc után már azon gondolkodom, vajon hol van a legközelebbi elérhető mosdó.

Eleinte azt hittem, elfelejtettem elmenni a mosóba indulás előtt, mára azonban a megszokott rutin után is rámjön ez a kényszer.

Bár gyaloglás/kocsiban ülés közben is érzem, igazán csak akkor van probléma, amikor beérek a boltba, plázába, postára, stb. Az utóbbi pár hónapban nemhogy rámjön a dolog, hanem az a fura, csiklandós, gyomormozgást is érzem, amit akkor szokott az ember, amikor már a wc-n csücsül.

Egyre többször előfordul, hogy visszafordulok út közben, avagy rohamosan keresnem kell egy elérhető mosdót. Sőt, már kétszer a boltból is ki kellett mennem. A legfuráb az, ha kiérek a boltból, illetve a háztól már csak 5-10 percre vagyok, a gyomrom lenyugszik.

Ha nyilvános mosdót használok, hiába van rajtam akkora kényszer, alig jön ki valami (hiszen indulás előtt is elvégzem a dolgom), a érzés mégis olyan, mintha tele lenne hólyagom. Valamint többször előfordult, hogy ment a hasam (csak akkor, ha nem fordulok vissza a kényszer közben, hanem a nyilvános mosdó opciót választom).

Hihetetlen kellemetlen, és ciki, amikor eluralkodik rajtam ez az érzés, és szerintem egyértelmű mások számára is, miért szokott az ember ennyire kisietni valahonnan...

Sokszor, már a víz is lever, illetve a torkomban érzem a szívdobogásom a pániktól, ami ilyenkor rámjön. Hiszen az ember nem akarja összecsinálni magát mindenki előtt.

Voltam nőgyógyásznál, illetve a körzeti orvosom bélgyógyász, ők nem találtak problémát. Azt mondták, gyomorideg, azonban a probléma hamarabb jött, mint az idegesség, amit kiváltott. Bár biztos vagyok benne, hogy a stressz rátesz pár lapáttal. Sokat nem tudtak segíteni.

Az étkezésemre figyelek, egészségesen táplálkozom, nem ritkán, sőt sokszor hagyom el a házat, bár mostanában egyre kevésbé van kedvem.

Kérem, ne viccelődjenek ezzel, mert eléggé kezdi tönkretenni az életemet ez a probléma. Valakinek van bármi ötlete, tanácsa?

Köszönöm előre is.



2022. aug. 3. 10:25
1 2
 11/11 anonim válasza:
74%
Ha ez csak akkor jelentkezik amikor elmész otthonról, akkor ez nem IBS. Inkább pszichés eredetü. Meg lehet próbálni széntablettát vagy más hasfogót ez biztonságérzetet ad. De egy gasztros kivizsgálást érdemes megejteni..
2022. aug. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!