Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi lehet az oka annak, hogy...

Mi lehet az oka annak, hogy rámjön a mosóhasználat (mindkét értelemben) mihelyst elhagyom a házat?

Figyelt kérdés

-21N-

3 éve kezdődött a probléma. Azt vettem észre magamon, ha gyalog, vagy akár kocsival megyek valahova, 10-15 perc után már azon gondolkodom, vajon hol van a legközelebbi elérhető mosdó.

Eleinte azt hittem, elfelejtettem elmenni a mosóba indulás előtt, mára azonban a megszokott rutin után is rámjön ez a kényszer.

Bár gyaloglás/kocsiban ülés közben is érzem, igazán csak akkor van probléma, amikor beérek a boltba, plázába, postára, stb. Az utóbbi pár hónapban nemhogy rámjön a dolog, hanem az a fura, csiklandós, gyomormozgást is érzem, amit akkor szokott az ember, amikor már a wc-n csücsül.

Egyre többször előfordul, hogy visszafordulok út közben, avagy rohamosan keresnem kell egy elérhető mosdót. Sőt, már kétszer a boltból is ki kellett mennem. A legfuráb az, ha kiérek a boltból, illetve a háztól már csak 5-10 percre vagyok, a gyomrom lenyugszik.

Ha nyilvános mosdót használok, hiába van rajtam akkora kényszer, alig jön ki valami (hiszen indulás előtt is elvégzem a dolgom), a érzés mégis olyan, mintha tele lenne hólyagom. Valamint többször előfordult, hogy ment a hasam (csak akkor, ha nem fordulok vissza a kényszer közben, hanem a nyilvános mosdó opciót választom).

Hihetetlen kellemetlen, és ciki, amikor eluralkodik rajtam ez az érzés, és szerintem egyértelmű mások számára is, miért szokott az ember ennyire kisietni valahonnan...

Sokszor, már a víz is lever, illetve a torkomban érzem a szívdobogásom a pániktól, ami ilyenkor rámjön. Hiszen az ember nem akarja összecsinálni magát mindenki előtt.

Voltam nőgyógyásznál, illetve a körzeti orvosom bélgyógyász, ők nem találtak problémát. Azt mondták, gyomorideg, azonban a probléma hamarabb jött, mint az idegesség, amit kiváltott. Bár biztos vagyok benne, hogy a stressz rátesz pár lapáttal. Sokat nem tudtak segíteni.

Az étkezésemre figyelek, egészségesen táplálkozom, nem ritkán, sőt sokszor hagyom el a házat, bár mostanában egyre kevésbé van kedvem.

Kérem, ne viccelődjenek ezzel, mert eléggé kezdi tönkretenni az életemet ez a probléma. Valakinek van bármi ötlete, tanácsa?

Köszönöm előre is.



2022. aug. 3. 10:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Ha fizikailag rendben vagy, akkor ez valami pszichés dolog lehet, zóval pszichológust javaslok. Esetleg a háziorvosodtól kérj valami enyhébb gyógyszert hasmenésre, amíg nem rendeződik a problémád.
2022. aug. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
68%
Ez tuti pszichés eredetű.
2022. aug. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
IBS a neve.
2022. aug. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Bemegyek a körzetihez megkérdezni az IBS-t. Ahogy utána olvastam passzolnak a dolgok. Ha jól értelmeztem, nincs gyógymód, csak kezelés, ami nem mindenkinek működik. Pedig elég aktív életet élek...élnék. Szörnyen elszomorít.


Köszönöm a válaszokat!

2022. aug. 3. 12:45
 5/11 anonim ***** válasza:
74%
Feltehetően az agorafobia, pánikbetegség egészen enyhe formája.
2022. aug. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Enyhe? Ez enyhe lenne?
2022. aug. 3. 14:07
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy én fogalmaztam-e rosszul, de nem enyhe a dolog^^'
2022. aug. 3. 14:09
 8/11 anonim ***** válasza:
Igen, akinek durva, az ki sem képes jönni a lakásból.
2022. aug. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Szerintem akkor nem az lesz, mert nem a ház elhagyásával van baj. A tüneteim pedig nem enyhék.
2022. aug. 3. 14:12
 10/11 A kérdező kommentje:

A pánikbetegségnek utána olvastam, ami átírányított egy másik oldalra, ott a szorongásos betegségről írtak. Ott kifejezetten kitértek a gyomorproblémákra. Azt valószínűbbnek tartom ez alapján.


Foglaltam egy időpontot a körzetihez, rákérdezek nála az IBS-re és a szorongásra, hátha így többet tud segíteni, illetve több helyre, teszre tud beutalni.


Mégegyszer köszönöm a válaszokat!

2022. aug. 3. 14:18
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!