Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék segíteni alkohol...

Hogyan tudnék segíteni alkoholista édesanyámon?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok, édesanyám majdnem a hét minden napján megiszik 1+ liter bort. Már 2-3 éve rendszer nála, de feladatait ellátta és nem volt vele nagy gond, persze rossz volt ránézni. De mostmár egyre lejjebb van, gyakran ha hazaérek már ki van ütve, a feladatait sem látja el (kb. 10 éve munkanélküli, nincs sok dolga), illetve már gyakran balhézik is és olyankor hetekre elmegy, majd hazajön és mintha mi sem történt volna folytatja. Nem tudok vele beszélni én sem, édesapám sem. Mit lehet tenni ilyenkor? Nem hajlandó beismerni, hogy alkoholista, teljesen tanácstalan vagyok, nem tudom, hogy hassak rá.

2022. ápr. 5. 21:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
48%

Sajnos nem tudok tanácsolni semmit, viszont nagyon sajnálom, hogy ezt kell végig néznetek és át élnetek apukáddal. Remélem valaki tud írni valamit. Maradjatok erősek, minden rendben lesz. :(<3

Kitartást

2022. ápr. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ameddig ő nem ismeri be, hogy gond van és hogy segítség szükséges, addig nehéz lesz, de pszichiáter-addiktológus szakorvos felkeresése javasolt.
2022. ápr. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ezek szerint te sehogy. Apádnak lennének eszközei, ha nem ad neki pénzt, akkor nem tudna minden nap berúgni, és lehetne vele tiszta állapotban beszélni. Hova megy hetekre? Ha a szüleihez, akkor ők is próbálhatnának rá hatni.
2022. ápr. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Az, hogy 10 éve nincs munkája, már önmagában nagy gond az ivás szempontjából. Ha lenne munkája, akkor az egyfajta kontrollt jelentene, hiszen X időre meg kell jelenni józanul, ahol X ideig jozannak kell lenni.


Fent jól írták, sajnos ebben te nem tudsz tenni semmit a hegyi beszédet leszámítva. Sajnos a családban sok alkoholista életét követtem nyomon, senki nem élt hosszú ideig közülük. Próbáld felnyitni a szemét.

2022. ápr. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Van pénze, nem eltartott, sajnos a pénzelvonás nem működik. Apa próbál vele türelmes lenni, hátha szépen lassan beismeri, hogy baj van. De én egyrészt nem bírom nézni, másrészt akkor kéne határozottan fellépni mikor még menthető, tehát minél hamarabb!! Csak fogalmam sincs mit tudnék tenni/kihez tudnék fordulni.
2022. ápr. 5. 22:48
 6/11 anonim ***** válasza:
Honnan van pénze, ha 10 éve nem dolgozik?
2022. ápr. 5. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Semmit nem lehet vele tenni. Neki kell rá jönnie, hogy nem akarja így folytatni. Apámnak bármit mondhattunk 57 évesen belehalt.


Egyetem alatt sokat buliztam. A párommal szoktunk iszogatni. Tavaly (nem volt munkám) azt vettem észre, hogy szinte minden nap megiszogatok 1 üveg egri bikavért. A vasszint a vérképemben nagyon magas lett,volt előnye is, DE NEM VETTEM INKÁBB TÖBBÉ VÖRÖSBORT.


AZT NEM ÉRTEM MIÉRT TAGADJA VALAKI HA BAJ VAN. LEHET TUDJA Ő, DE NEM TUDJA MI VÁR RÁ.

2022. ápr. 6. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

*utolsó vagyok. Nekem volt a szemem előtt rossz példa (apám). Nem akarod oda jutni.


Neki nem volt a családjában, környezetében negatív példa? Esetleg azzal lehetne érvelni, miért ne igyon. De ez az ő döntése.


Akkor szokta abbahagyni egy függő, ha gödör aljára kerül és megijed. De ez ritka. A legtöbb iszik tovább.

2022. ápr. 6. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Alkoholfüggőről nem tudok. Viszont az anyukájának pont ebben a korban kezdett megbolondulni, az apja 10-20 évvel később, a testvére meg már gyerekkora óta skizofrén. Szerintem ez is közrejátszhat.
2022. ápr. 6. 07:59
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

9

Mit jelent, hogy megbolondult az anyukád anyja meg apja?


Szerintem olvass nagyon sokat a témában, Bajzáth Sándort és Dudits Dénest ajánlom ill. nézd meg az AA és az ACA honlapjait. Ezt egyszer a neten találtam, nem olvastam, de jónak tűnik:


[link]


Egyébként én alkoholista vagyok. Ha én nem akartam volna elmenni elvonóra, a büdös életben nem történt volna semmi. Anyukádnak kell akarnia a változást, ahogy a többiek is írták.

2022. ápr. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!