Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tehetek, hogy elkerüljem...

Mit tehetek, hogy elkerüljem az utazás alatti széklet problémákat?

Figyelt kérdés
Szóval az nálam a helyzet, hogy indulás előtt felkelek 2 órával és akkor készülök össze az induláshoz. Nagyon sokszor fordul elő, hogy elmegyek indulás előtt wc-re és nem sikerül a székletürítés bármennyire is erőlködök. Ezek után elindulok és változó ugyan, hogy milyen táv után, de utazás közben rámjön a hasmenés. Előfordul, hogy tudok székletet üríteni, de utazás közben ugyanúgy rám jön és sajnos nem is enyhén. A legtöbbször ez 5 méterenként megállós farpofa szorítós történet. Sajnos nem tudom mi okozza, de nagyon ritka, hogy ezzel ne legyen gond. IBS -re gyanakszom, de sokminden állhat a háttérben. Elkezdtem szedni a citosan nevezetű ilyen táplálék kiegészítőt, ami ugyan késlelteti a helyzetet, de sajnos nem mindig elég sokáig. Ezzel kapcsolatban lenne a kérdésem, hogy bármilyen megoldást, akár megelőzést, akár valamilyen taktikát, hogy könnyebben tudjam tartani és tudjak haladni ilyen esetben, ismertek e? Nagyon hálás lennék ha tudnátok segíteni.

2022. márc. 30. 08:23
 1/2 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem ez egy létező pszichés jelenség, mert csak ekkor jön elő és pszichológus tudna segíteni.
2022. márc. 30. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hát itt elég sok a hiba.

Indulás előtt fél órával kelj fel, minek 2-vel.

Ne futkározz teljesen feleslegesen a WC-re, majd szól, ha jönni akar.

Gondolom máskor is mindig elmész reggel, ez lehet túl sűrű és erőltetett, ezért híg aztán.

2022. márc. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!