Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tehetek? Mamám pelenkázásr...

Mit tehetek? Mamám pelenkázásra szorul elkezdett panaszkodni hogy nagyon csíp neki mikor pisil.

Figyelt kérdés
Félek szólni a háziorvosnak mert képes lecseszni (akármiért) múltkor is lecseszett.
2021. aug. 16. 16:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Felfázás vagy valami fertőzés. Magától nem biztos hogy elmúlik.

Szóval szólni kéne mihamarabb...

Ha volt katéterezve ez lehet attól is. Ha nagyon csípi az lehet antibia lesz.

Mindenképpen orvos.


De tőzegáfonyával lehet kicsit javítani rajta, mármint sok tőzegáfonyával. Az a felfázáson segít de fertőzésnél csak tünetileg jobb aztán minden marad a régiben ahogy kiürül a tőzegáfonya.


Mindenképpen orvos...


Anyukám és nagymamám is pelenkázásra szorultak stroke után...

Sokat kínlódtunk mi is ezzel...

2021. aug. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Húgyúti fertőzést pedig kezelni kell, azért is le fog ba$zni ha vársz vele.

Ügyeletet is értesítheted szerintem telefonon, hátha írnak ők rá antibiotikumot,vagy amit kell.

2021. aug. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Még mindig jobb, ha az orvos lecsesz, mint hogy fájjon neki, nem? Arra gondolj, hogy segíts a mamádnak, hogy ne érezze rosszul magát. Lehet kapott egy húgyúti fertőzést, előfordul nőknél könnyen és nagyon rossz tud lenni, minél előbb beszélj az orvossal.
2021. aug. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Rendben szólok az orvosnak. De ennek mi az oka, hogy tudom elkerűlni hogy ne legyen neki ismét hugyuti fertőzése? Csak arra tudok gondolni hogy valami higéniai ok lehet.(ez aalatt azt értem hogy nem lett tisztántartva rendesen.)
2021. aug. 16. 20:02
 5/6 anonim ***** válasza:

Sűrűbb pekenka cserék , vagy úgy,hogy ürítés előtt szólna, hogy nyitott pelenkába tudja végezni,vagy közvetlenül utána szóljon egyből.

A nők hajlamosabbak, pláne ilyen helyzetben, meleg is van. Kórokozóknak baktériumoknak igen kedvező körülmények

2021. aug. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ezt nehéz kikerülni ilyenkor szerintem, mivel a "környezet" nedves a pelenka miatt, vagy ha nem is nedves, de mondjuk ha nagydolgot végez, nagyon könnyen bekerülhet oda egy pici kaki, ahova nem kellene. Elég ha a papírról odajut egy nem is látható részecske és annyi. Arra figyelj, hogy ha kell neki segíteni tisztálkodni is, hogy mindig előlről hátrafelé kell törölni, sose hátulról előre.
2021. aug. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!