Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Elmondanátok az új munkahelyen...

Elmondanátok az új munkahelyen, hogy le vagytok százalékolva?

Figyelt kérdés

Jelenleg egyetemista vagyok, de mindjárt végzek a természettudományi karon és tudós leszek. Folytatom a doktori iskolával, de már dolgozhatok, itt már egyetem közben is a saját területén belül elhelyezkedik szinte mindenki. (Külföldön élek.)


Mostanában nagyon stresszel a dolog, hogy lassan munkába fogok állni remélhetőleg és nem tudom, hogy elmondjam e a betegségem. Alapvetően nem szeretném, de nem tudom nem vétek e ezzel. Kívülről abszolút nem látszik, viszont nagyon beteg vagyok, 100%-ra lettem leszázalékolva még 20 évesen, a betegségem nem gyógyítható, tehát már életem végéig így maradok.


Beszélgettem az orvosommal, szerinte nem kellene elmondanom. Itt szerinte nem kötelező. Másfelől itt is vannak orvosi vizsgálatok, nem tudom, hogy ott nem kérdeznének e rá.


Azért mentem a természettudományi karra, mert tudósként képes lennék dolgozni és az itteni törvények meg is engedik, hogy dolgozhassak még ilyen magas százalékkal is. 20 éves korom óta kb 2000 eurót kapok, tehát ebből is meg tudnék élni, viszont le szeretném magam foglalni és szeretnék több pénzt gyűjteni.


A betegségem lényegtelen, ami a mindennapi életben megnyilvánul belőle az egyedül az állandó fáradtság, de ez sincs összeköttetésben a betegségemmel, csupán a gyógyszer mellékhatása.


Ez az ország nagyon megértő Magyarországhoz képest, de nem tudom nem áltatom e magam, mikor azt gondolom, hogy azt is megértik, hogy beteg vagyok. Nagyon sokat tipródok mostanában ezen. Már annyira félek tőle,hogy néha arra gondolok esetleg csak PhD után állnék munkába, talán akkor jobban "szemet hunynának" a betegségem felett, ha már végzett doktor lennék, de lehet ez is csak önáltatás.


Ha most nem vennének fel, akkor tovább próbálkoznék, legkésőbb a doktori iskola után mindenképp szeretnék munkába állni.



#rokkantsági nyugdíj #leszázalékolva
2021. máj. 19. 18:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

"(Külföldön élek.)"

Igazából nem is olvastam tovább, mivel nálunk nem lehet eltitkolni, az üzemorvos látja az EESZT-ben.

Szerintem inkább abban az országban érdeklődj, ahol élsz.

2021. máj. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Itt nincs üzemorvosi vizsgálat. 5 évente szoktak lenni alap vizsgálatok, vérvétel meg hasonlók, ezeken nem derülne ki szerintem. Orvos szerint se kötelező, mert törvény védi a betegek jogait. Viszont én még félek tőle, hogy esetleg rákérdeznek és akkor nem szeretnék gondolkodni, hogy most mit is mondjak.
2021. máj. 19. 18:33
 3/5 anonim ***** válasza:

1# Attól még, hogy az üzemorvos látja az EESZT-t nem derül ki minden. Létezik a digitális önrendelkezési jog, azaz mindenkinek joga van ahhoz, hogy letiltsa az orvos számára azokat az adatokat, amikről nem akarja, hogy tudomást szerezzen... Ezekhez az orvos csak akkor fér hozzá, ha az adott személynek pl. sürgősségi ellátást kell nyújtani vagy pl. eszméletlen, ezért nem tud kommunikálni. A lekérdezéseket szigorúan nyomon követik és alapos indok kell hozzá...


Kérdező. A betegségedet csak akkor kell elmondani, ha valamilyen módon akadályozza a munkavégzésedet vagy később a munka során probléma lehet belőle. Ha ezekről nincs szó, akkor egyetértek az orvosoddal, azaz ne mond el. Ne áltasd magad. Egy leszázalékolt ember - ha ezt elmondja - a munkahelyi felvételiknél óriási hátrányból indul.

2021. máj. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem meg lényeges, hogy milyen betegséged van, de ha komoly kétséged van arról, hogy nem értenék meg és hátrányból indulnál, akkor jobb hallgatni.
2021. máj. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Elméletben az egész életemet akadályozza, ezért kaptam 100%-ot. Viszont a gyógyszerrel olyan jól karban van tartva, hogy semmilyen tünetet se produkálok. Kivéve persze az állandó fáradtságot, mint mellékhatást. Próbálok ez ellen is tenni, egészséges táplálkozni, mozogni, sokat aludni (napi 10-12 órát), de így is folyton fáradt vagyok. Viszont igyekszem ezt kifelé nem mutatni. Egyébként megbízhatónak és szorgalmasnak tartanak.


Persze ha előjönne a betegségem, akkor eléggé akadályozna a munkavégzésben, viszont már nagyon sok éve nem produkáltam egyáltalán tünetet. Az orvosom szerint lehet, hogy már életem végéig nem fogok tünetet produkálni, mivel pontosan szedem a gyógyszert, de elméletben az is lehetséges, hogy akár holnap előjön. Az orvosom szerint a statisztikák azt mutatják, hogy a betegségemnél, aki rendesen szedi a gyógyszert és eljár kezelésekre (1-et se mondtam le a hosszú évek alatt), az teljes életet tud élni. Viszont a mellékhatás is olyan mértékű, a fáradtság, hogy inkább jobbnak látták, ha lenyugdíjaznak, de persze nem csak a fáradtság miatt, hanem az alapbetegség a mérvadó.


Matematikus vagyok, illetve mindjárt az leszek, szóval gépekkel stb nem kell dolgoznom, tehát nincs az, hogy a fáradtság miatt olyan hatalmas károkat tudnék okozni. Ha előjönne, akkor meg abszolút nem tudnék semmit se csinálni, hanem azonnal kórház és valószínűleg minimum hetekig bent lennék, lehet még tovább. Egyébként vezetni is engednek, szóval másra elméletben nem lehetek veszélyes a betegségemmel, persze mindig elmondja az orvosom, hogy mielőtt autóba szállok mérlegelni kell, hogy mennyire vagyok toppon.

2021. máj. 20. 06:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!