Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan győzhetném meg közel...

Hogyan győzhetném meg közel 60 éves édesanyámat, hogy oltassa be magát?

Figyelt kérdés
Cukorbeteg, és még millió problémája van. Vesével rengetegszer volt műtve, ízületi fájdalmai is elég gyakran vannak. Nagyon féltem őt, és nem akarom elveszíteni. Egész napokat csavarog a faluban, mindig a barátnőinél vagy szomszédoknál van, vásárolgat, vagy nézelődik. Már nálunk is jópáran meghaltak a COVID miatt. Ha csak felhozom neki, hogy a saját érdekében, szeretném, ha kapna oltást, kézzel-lábbal tiltakozik, elmond minden szarnak, hogy én rosszat akarok neki. Bogarat ültettek a fülébe a szomszédok, akik mélyen ellenzik az oltást, és szerintük az egész csak egy tömegírtó propaganda, a kormány műve, stb. Az elején még ő is félt a vírustól, és otthon ült, de mostmár semmit nem lehet elérni nála. Többet van az utcán és másoknál társaságban, mint otthon. Gyakorlatilag tömegekbe is megy, üzletekbe, piacozni, néha még a városba is beviszik szétnézni. Nem az idegesít, hogy eljár és jól érzi magát, hanem annak ellenére, hogy igen komoly gondja lehet a betegségei miatt a COVID-tól, ha elkapja, még félvállról is veszi az egész dolgot, és elhiszi a zagyvaságokat, amiket bemesélnek neki. Mégis mivel tudnám meggyőzni? Hiába íratom fel, ha minden erejével tiltakozik ellen, és úgy sem adatná be. Én már nem tudom mit tegyek. Nem vagyok felkészülve arra, hogy elveszítsem. Sajnos több tragédiára is sor került már itt, nála jóval fiatalabbak meghaltak, őt semmi sem érdekli, minden erejével lázad az oltás ellen, és főleg ellenem. Szomszédaival is beszéltem, hogy értsék meg, nem úgy van ahogy gondolják, és ne akarják befolyásolni őt és a hülyeségeket suttogni a fülébe, de csak elhajtottak, meg hülyének néztek. Tényleg nem tudom, mit tegyek. Semmi nem hat rá.

2021. máj. 13. 23:24
1 2 3
 21/25 Cubina ***** válasza:
97%

Köszönöm szépen :) Általában szídni szoktak, nem megdicsérni. :)


Próbálkozom intelligens módon, tényeket/érveteket sorakoztatva felnyitni a szemeket, több-kevesebb sikerrel :)


Ha csak egy ember rájön, mi folyik itt, azt már győzelemnek veszem.

2021. máj. 16. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
95%

Teljes mértékben egyet értek veled Cubina

#13

2021. máj. 16. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 Cubina ***** válasza:
97%

Köszönöm szépen neked is, még a végén híres leszek itt a logikát és a józan paraszti észt alkalmazó gondolatmeneteimmel. :)


Gyönyörű, stressz- és rettegés-mentes napot kívánok mindenkinek! :)

2021. máj. 16. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
94%

Cubina nagyon jól leírta a dolgokat. (egy rajongóval több :D)


És neked is gyönyörű, stressz- és rettegés-mentes napot kívánok! 😁

2021. máj. 16. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 Cubina ***** válasza:
91%

24-es, köszönöm szépen, simogatja a lelkem! :)


Mivel a kedves kérdező nem reagált az írásunkra, csak remélni tudom, hogy feladta az erőltetési tervét. :)

2021. máj. 17. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!