Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan győzhetném meg közel...

Hogyan győzhetném meg közel 60 éves édesanyámat, hogy oltassa be magát?

Figyelt kérdés
Cukorbeteg, és még millió problémája van. Vesével rengetegszer volt műtve, ízületi fájdalmai is elég gyakran vannak. Nagyon féltem őt, és nem akarom elveszíteni. Egész napokat csavarog a faluban, mindig a barátnőinél vagy szomszédoknál van, vásárolgat, vagy nézelődik. Már nálunk is jópáran meghaltak a COVID miatt. Ha csak felhozom neki, hogy a saját érdekében, szeretném, ha kapna oltást, kézzel-lábbal tiltakozik, elmond minden szarnak, hogy én rosszat akarok neki. Bogarat ültettek a fülébe a szomszédok, akik mélyen ellenzik az oltást, és szerintük az egész csak egy tömegírtó propaganda, a kormány műve, stb. Az elején még ő is félt a vírustól, és otthon ült, de mostmár semmit nem lehet elérni nála. Többet van az utcán és másoknál társaságban, mint otthon. Gyakorlatilag tömegekbe is megy, üzletekbe, piacozni, néha még a városba is beviszik szétnézni. Nem az idegesít, hogy eljár és jól érzi magát, hanem annak ellenére, hogy igen komoly gondja lehet a betegségei miatt a COVID-tól, ha elkapja, még félvállról is veszi az egész dolgot, és elhiszi a zagyvaságokat, amiket bemesélnek neki. Mégis mivel tudnám meggyőzni? Hiába íratom fel, ha minden erejével tiltakozik ellen, és úgy sem adatná be. Én már nem tudom mit tegyek. Nem vagyok felkészülve arra, hogy elveszítsem. Sajnos több tragédiára is sor került már itt, nála jóval fiatalabbak meghaltak, őt semmi sem érdekli, minden erejével lázad az oltás ellen, és főleg ellenem. Szomszédaival is beszéltem, hogy értsék meg, nem úgy van ahogy gondolják, és ne akarják befolyásolni őt és a hülyeségeket suttogni a fülébe, de csak elhajtottak, meg hülyének néztek. Tényleg nem tudom, mit tegyek. Semmi nem hat rá.

2021. máj. 13. 23:24
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
92%
Sehogy
2021. máj. 13. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
97%
Semmit . Cselekvőképes,felnőtt ember el tudja dönteni kéri vagy sem .
2021. máj. 13. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
9%
Megértem helyzetedet. Tulajdonképpen te egyoldalúlag szereted őt, ő pedig nem hajlandó érted annyit megtenni, hogy hallgasson tanácsodra, és vigyázzon magára, hogy megmaradjon neked. Valójában olyan ez, mint akit a szülő kitagadott, és nem azért, mert abszolút hálátlan lett a gyerek, hanem mert pl. rühellte férjét és a tőle való gyerek rá emlékezteti. Egyébként nem pont utóbbi a szitu? Mondjuk az anyai ösztönnek akkor is totál ellentmond...
2021. máj. 14. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
95%
Nagykorú, cselekvőképes, felnőtt nő. El tudja dönetni. A döntését el kell fogadni.
2021. máj. 14. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
21%
Majd, ha covid "megprüttyögteti" másként fog gondolkozni....
2021. máj. 14. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
57%
Ne vedd rá, az oltásnak semmi értelme. Lehet pontozni, de úgyis jön szeptembertől a mindenre immunis India tripla
2021. máj. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
92%

3-as, és a konteosok idióták. Túl teszel rajtuk.


Ha nem akarja, akkor tartsd tiszteletben a döntését. Felnőtt ember, hadd döntsön a teste felett, mégha a gyereke is vagy.

2021. máj. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
99%
Az oltás önkéntes, mindenki saját belátása szerint vagy beoltatja magát, vagy nem.
2021. máj. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 Cubina ***** válasza:
89%

Édesanyád mindenhová eljár, beleveti magát az élet és a közösség sűrűjébe, és (feltételezem), hogy nem kapta el a vírust/nem tudott róla/influenzának hitte 2020 januárja óta.


Nem gondolod, hogy ilyen aktivitással már rég elkaphatta? Ő rá tudna/rá akar beszélni, hogy ne oltass? Nem oltatnál, ha ő azt követelné? Nem hiszem.


Egyébként meg a félelem/rettegés/stressz rettenetesen legyengíti az immunrendszert, így azok sokkal inkább elkapják, akik percenként kezet mosnak, nem mennek sehová és folyamatosan rettegnek.

Anyukád tök nyugodt, nem érdekli az egész, ennek inkább örülni kéne, mert ez nagyon jó immunerősítő módszer.


És azt honnan tudod, hogy anyukádnál nem lépne-e fel valami súlyos mellékhatás? Ha mondjuk tudta nélkül covidos lenne és ráoltanak? Vagy allergiás a vakcina valamelyik összetevőre és nem tud róla?


Ha baja esne miattad, el tudnál számolni a lelkiismereteddel? Hogy te okoztad a baját az erőltetéssel?


Egyébként úgyse fogja azt tenni, amit te erőszakolsz rá, végül is egy felnőtt emberről van szó, 60 évesen még nem is számít öregnek valaki, gondolom az elméje is tiszta.


Az én anyukám 84 éves, szívbeteg és nem akar oltatni. De nem is örülnék, ha megtenné. Ha annyira oltatni akarna, akkor is ráhagynám. Azt csinál, amit akar, saját döntése.


Tavaly januárban (amikor a hivatalos közlemény szerint még nem volt itt a vírus) elkapta a covidot, furcsa, nem megszokott tünetekkel ment át rajta 2 nap alatt. A semmiből kezdődött egy szamárköhögés, és még aznap 39 fokos láza lett, ami másnapig tartott, aztán úgy elmúlt a betegség, ahogy jött. Rengeteg ismerősöm elkapta ezt a furcsa vírust még januárban (én is, rajtam 2 napos lázzal ment át, más tünet nem volt). Sokan tüdőgyulladást kaptak, fulladtak, 40 fokos lázuk volt, de egyikük sem halt meg. A sügősségi rendelésen hosszú sor állt, minden ott várakozó köhögött, fulladásra panaszkodott.


Anyukádnál, nálad vagy ismerőseidnél esetleg nem volt influenza-szerű betegség 2019. december/2020. január óta? Ha igen, simán lehetett a covid, csak akkor még nem tudtuk, hogy itt van, senki se aggódott.


Szerintem ne stresszelj, mert a végén még te fogsz lebetegedni, és anyukádnak kell ápolnia, aztán hallgathatod tőle a konteókat. :)

2021. máj. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
58%

Aztán nehogy az oltás miatt haljon meg

:)

Erőltesd csak aztán majd megnézheted magad

2021. máj. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!