Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan győzhetném meg közel...

Hogyan győzhetném meg közel 60 éves édesanyámat, hogy oltassa be magát?

Figyelt kérdés
Cukorbeteg, és még millió problémája van. Vesével rengetegszer volt műtve, ízületi fájdalmai is elég gyakran vannak. Nagyon féltem őt, és nem akarom elveszíteni. Egész napokat csavarog a faluban, mindig a barátnőinél vagy szomszédoknál van, vásárolgat, vagy nézelődik. Már nálunk is jópáran meghaltak a COVID miatt. Ha csak felhozom neki, hogy a saját érdekében, szeretném, ha kapna oltást, kézzel-lábbal tiltakozik, elmond minden szarnak, hogy én rosszat akarok neki. Bogarat ültettek a fülébe a szomszédok, akik mélyen ellenzik az oltást, és szerintük az egész csak egy tömegírtó propaganda, a kormány műve, stb. Az elején még ő is félt a vírustól, és otthon ült, de mostmár semmit nem lehet elérni nála. Többet van az utcán és másoknál társaságban, mint otthon. Gyakorlatilag tömegekbe is megy, üzletekbe, piacozni, néha még a városba is beviszik szétnézni. Nem az idegesít, hogy eljár és jól érzi magát, hanem annak ellenére, hogy igen komoly gondja lehet a betegségei miatt a COVID-tól, ha elkapja, még félvállról is veszi az egész dolgot, és elhiszi a zagyvaságokat, amiket bemesélnek neki. Mégis mivel tudnám meggyőzni? Hiába íratom fel, ha minden erejével tiltakozik ellen, és úgy sem adatná be. Én már nem tudom mit tegyek. Nem vagyok felkészülve arra, hogy elveszítsem. Sajnos több tragédiára is sor került már itt, nála jóval fiatalabbak meghaltak, őt semmi sem érdekli, minden erejével lázad az oltás ellen, és főleg ellenem. Szomszédaival is beszéltem, hogy értsék meg, nem úgy van ahogy gondolják, és ne akarják befolyásolni őt és a hülyeségeket suttogni a fülébe, de csak elhajtottak, meg hülyének néztek. Tényleg nem tudom, mit tegyek. Semmi nem hat rá.

2021. máj. 13. 23:24
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
90%
Sehogy, hagyd hogy eldöntse maga, szeretné e vagy sem. Az ő teste az ő döntése, nem a tied, nem a szomszédé, nem az államé. Ezt tiszteletben kell tartani.
2021. máj. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
74%

"Aztán nehogy az oltás miatt haljon meg


:) Erőltesd csak aztán majd megnézheted magad"


Jól mondod. A szomszédom a 2 Pfizer oltás után került kórházba tüdőgyulladással és meghalt. :( 75 éves volt.

2021. máj. 15. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
88%
Hagyni kéne hogy maga döntse el mit szeretne.Értem én hogy aggódsz érte mert szereted de ne erőltesd rá amit nem akar.Úgysem tudod rávenni ha már eldöntötte hogy neki nem kell.Nem okoskodásból mondom de én megértem őt hogy nem bízik ebben a dologban.Te oltasd be magad ha annyira kell
2021. máj. 15. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
95%

Anyukád még nem öreg közel 60 évesen. Te úgy beszélsz róla, mintha valami demens, 80-on felüli lenne, aki képtelen önálló döntést hozni. Szerintem hagyd ezzel békén. Nem csodálom, hogy mérges rád, mikor erőlteted a saját elképzelésed, mégha azt az aggodalom szüli is. Te a rettegők csapatát erősíted, ő pedig éli az életét.

57 éves vagyok, dolgozó, ép elméjű nő, soha nem engedném, hogy rábeszéljen valaki olyasmire, amit nem szeretnék, vagy lebeszéljen arról, amit szeretnék. Nálunk a családban mindenki önállóan döntött, hogy oltat, vagy sem.

2021. máj. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
1%
Már rég be kellett volna oltatni magát, úgy látszik nem elég drága az élete..
2021. máj. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
9%

Itt mindenki olyan nagy arccal van hogy sehogy stb, de ha meghal akkor ő sirhatna, hogy nem tett meg mindent ezert hogy rabeszelje.

Nem mindenki tehet arrol, hogyha veszelyeztetettkent se oltat, csak egyszeruen ilyen kulso hatasok erik, olyan a tarsasag amiben van, szelhamosok megvezetik. De ez nem jelenti azt hogy teljesen hulye, es nem kar erte. En is mindent megtettem a kozel allok eszhez teritiseert, egy nagy szazalekban sikerult is

2021. máj. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
76%
Hagyd békén szegény anyádat. Utálom azokat az embereket akik erőszakoskodnak és nem értenek a szóból. Az a vakcina szart se ér. Lehet, hogy pont a vakcinától lesz valami baja, rosszabb esetbe bele is halhat (nem egy eset volt). Szóval fogadd el a döntését, és hagyd csinálja azt, amit ő szeretne.
2021. máj. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
67%
Én abszolút oltáspárti vagyok, de mégis azt mondom, hogyha anyukád nem szeretné beadatni magának, akkor ne erőltesd rá, mert ez az ő döntése, amit tiszteletben kell tartanod.
2021. máj. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim válasza:
84%

Családon belül mi is saját magunk döntöttük el, hogy ki akar oltatni és ki nem, egyikünk sem győzködte a másikat.

A 9es kommentelőnek van valami igaza az erős immunrendszerrel kapcsolatosan.

Pl. mi amikor megjelent a vírus, kezet, vásárolt dolgokat, pénzt, mindent fertőtlenítettünk. Aztán ez a rutin elmaradt elég hamar, úgy tettünk mint a covid előtt, és eddig nem kaptuk meg, pedig piros zónásak is voltunk.

Egy ismerős család állandóan hónapokig 100szor kezet mosott egy nap, fertőtlenített mindent amit kintről vittek be a házba, de úgy is elkapták. Úgyhogy ha nem stresszeled túl magad a covidon és éled az életedet, az immunrendszered is erősödik tőle. A sok aggódás legyengít, kifáraszt.

Hagyd, hogy édesanyád maga döntse el, hogy mit szeretne. Mert azért ezekkel a betegségekkel sem lehet játszadozni, ami édesanyádnak van, főleg a cukorbetegség. Sokan vannak olyanok , akik a betegségeik miatt nem adatják be, mert nem ajálja az orvosuk.

2021. máj. 15. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
9-es, végre egy értelmes ember, aki levezeti a sok "szabadulni" vágyónak. 💪💪💪👏👏👏
2021. máj. 16. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!