Megse jo a sinopharm?
Ezek szerint megiscsak nem jo a sinopharm.
Sechelles szigeteken az emberek 60%a lett veluk beoltva es felagazoban az uj hullam.
Ezt annak függvényében lehetne csak megmondani, hogy a fertőzöttek hány százalékánál alakult ki súlyos lefolyás/halál.
A vakcina a súlyos lefolyást gátolja, viszont megfertőződni, és fertőzni ugyanúgy tudsz, ha a 60% fertőzöttnél nem alakultak ki súlyos tünetek, akkor a vakcina hatásos.
Valamit használ, mivel a fertőzöttek, kórházba kerültek között jóval magasabb az oltatlanok aránya, mint a teljes lakosságban. Tehát ha beoltottak, az csökkenti az esélyét, hogy megbetegedj, kórházba kerülj.
Csak, úgy látszik, ezzel a vakcinával beoltani a lakosság 60%-át, az még nem elég. Lehet, hogy 100%-ot oltani elég lenne, vagy ha 3x oltanák az embereket, az elég lenne, ez most nem derül ki. Az is lehet, hogy egy másik, jobb vakcinával kell majd újraoltani mindenkit - ha az végre elérhető lesz.
Nálunk is, az biztosan jó, ha valakit beoltanak Sinopharmmal, mint plusz főt, amikor még más úgyse jutna neki. Ezzel csak nyerünk. Biztosan jobb, mint a semmi, azt meg majd meglátjuk, hogy önmagában elég lesz-e - de ez csak akkor lesz időszerű kérdés, ha már mindenkit beoltottunk legalább 1x, aki szeretne oltást.
5-ös
Az pont azt jelenti, hogy 50%-os hatékonyságú, ami vérszegény.
En kulfoldi hirekben azt olvasom, hogy ott sinopharmal oltottak es nem astraval. A felnott lakossag 60%-a megkapta a dupla (tehat elso es masik) oltast.
Plussz vannak akik megkaptak ezen kivul az elsot.
Tehat nagyon magas a szazalek, megis fertozodnek az emberek.
#7, igazából önmagában még nem elég infó az oltottak aránya a lakosságban és a betegek között. Ugyanis gondolom ők se véletlenszerűen oltottak. Ha direkt azokat oltják, akiknek több esélye van megfertőződni, vagy direkt az időseket, esetleg az oltatlanok nagyja már egyszer amúgy is átesett a fertőzésen (de az oltottaknál alacsony ez az arány) akkor máris nem feleltethető meg egymásnak az oltottak és az oltatlanok csoportja, nem az oltás lesz az egyetlen különbség. Plusz aki oltott, az valószínűleg kevésbé lesz óvatos, mint aki oltásra vár.
Szóval rendes statisztikai eszközökkel kell az ilyen adatoknak nekimenni, és a részcsoportok (idősek, betegségen amúgy is átesettek, megfertőződés szempontjából veszélyes szakmájúak stb.) arányát is figyelembe kell venni. Anélkül nem lehet okosat mondani arra nézve, hogy mennyi a tapasztalati hatékonysága a vakcináknak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!