Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Aki szedett Merckformint,...

Aki szedett Merckformint, milyen mellékhatásai voltak, és mikor múltak el?

Figyelt kérdés
Lassan két hete szedem a Merckformint, és nagyon nehezen bírom. A doki mondta, hogy lesz hasmenés, de azt még nem is bántam, mivel állandóan székrekedéssel küzdöttem. Ami a gond, az az állandó, eszméletlen hányinger! Ha csak eszembe jut az étel, majd elhányom magam. Nem tudom kinyitni a hűtőt, vagy ételt adni a gyerekemnek, mert rosszul vagyok. Mindig el kell vonulnom, ha valaki eszik. :(
2010. aug. 20. 13:46
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Én is 1 szemmel kezdtem naponta, aztán lett 2 szem, és most 2 hét után járok 3 szemnél.

A tej nekem is bejött. Reggelire és vacsorára étkezéshelyettesítő tejes proteinitalt iszom, azzal veszem be, és akkor valóban nem olyan rossz. Persze, lehet hogy a proteinitalban lévő nagyadag b vitamin segít, ami közismerten jó hányinger ellen. :)

Már diétáztam a Merckformin előtt, és ettem napi 5-6-szor, de már egyszerűen nem megy a hányinger miatt. :(

2010. aug. 20. 21:56
 12/22 anonim válasza:

Szia, a legutolsó válaszoló voltam. Kipróbáltam, ha úgy veszem be, hogy a tablettát elfelezem, felét evés közben, felét evés után.

Meg kell mondanom, hogy nem érzek mellékhatást. Nincs hányingerem, legalább is ha meglátok kaját, nem megy a hasam sem. Egy - másfél hónapja most először. :))


szerintem próbáld ki!!

2010. aug. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Képzeljétek, én ma el is ájultam. :( Azt mondta az ügyeletes orvos, hogy vegyek vissza 2x1-re.

Megpróbálom ezt a felezős megoldást.

2010. aug. 22. 20:30
 14/22 anonim válasza:

Sziasztok!


Látom, hogy régi a téma, de engem most speciel ugyanez gyötör mint a kérdezőt. 2 hete kezdtem szedni MF 850-et. Napi 2x1 lenne az adag, de még nem jutottam el odáig, hogy be tudja venni ezt, 1,5 tablettát szedek 3x elosztva. De iszonyú a hasmenés. A fájdalomhoz már hozzászoktam, de kimozdulni se nagyon merek, 1,5 órára van a munkahelyem, kínszenvedés és félelem minden nap az utazás. Elmúlik ez egyszer a mellékhatás?

2014. jún. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Nekem sosem múlt el. Abbahagytam, aztán Merckformint XR-t kaptam, amitől semmilyen mellékhatást sem tapasztaltam. Szedtem 4 hónapig, aztán babás lettem. :) Még 3 hónapot szedtem, nehogy vetélés legyen! :)
2014. jún. 23. 14:23
 16/22 anonim ***** válasza:
Szia, kérdező! Tudom, régi a kérdés, de talán még olvasod. Nekem még tavasszal írtak fel Merckformin 850mg-t, akkor váltottam is dokit. Viszont egyik se mondta, hgoy hogyan szedjem. Napi 2-t kellene. Mikor elkezdtem, állandó hasmenésem volt. Közbejött sok dolog, ami után abba is hagytam az összes gyógyszer szedését. Ma rájöttem, hogy kellene szednem, mert megint elkezdtem hízni. Délelőtt bevettem. Azóta wc-re járok, és eszméletlenül fáj a hasam :( Elmúlik valamikor? Hétfőtől újra megy oviba a gyerek, én meg intézni a dolgokat.
2015. jan. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Ahogy írtam, nekem sosem múlt el a hasmenés és hányinger a Merckformin mellett. :( Remélem, neked elfog. Elviekben 2-3 hétig tart a hozzászokás. Nekem legalábbis ezt mondták anno.

Ha van rá lehetőséged, irass inkább Merckformin XR-t, az sokkal ritkábban okoz mellékhatásokat. Nekem semmi bajom nem volt mellette.

2015. jan. 4. 09:14
 18/22 anonim ***** válasza:
Köszi a választ! :)
2015. jan. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim válasza:

Sziasztok!

Nekem is IR-em van. 1 éve próbálkozunk a babával de sajnos eddig nem sok sikerrel. Elmentem dokihoz aki felírta a Merckformint. Napi 1 szemet kell bevennem, majd 2 hét után 2 szemet. Félek ettől a hasmenéses dologtól. Ma vettem be az első szemet... kíváncsi leszek, jelentkezik-e valamelyik mellékhatás! :S

2016. okt. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 Bea69 válasza:

Sziasztok!

IR-es vagyok. 1 hete szedem a Merckformint. 1000 mg felét. Hasmenés nincs, hascsikarás van. És tegnap óta hányinger... Meddig?

2016. okt. 20. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!