Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tényleg baj ha sokat alszom?

Tényleg baj ha sokat alszom?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm szerint nem egészséges ha sokat alszom és elkezdett egy csomó mindent mondani h megzavarja a dolgokat meg ilyeneket.Szóval én nekem kell minimum 10 óra hogy kipihenni magam,ha alszom 6 órát ami az ismerősöm szerint elég lenne akkor ébredés után 1 negyed órával még friss lennék de 1-2 óra múlva teljesen hulla lennék és muszáj lenne vissza mennem aludni még 1-2 órát.Szerintetek tényleg baj ha 10 órát alszom?

15/L


2010. aug. 19. 20:48
 1/9 anonim ***** válasza:
28%
Az ismerősöd hülye. -.- A sok alvás csak jót tesz, regenerálódik a tested mindenhol, ilyenkor keletkeznek új agysejtek. A sok alvástól csak egészségesebb leszel, főleg, hogy serdülő korban vagy, és ilyenkor szükséges a sok (napi 8-10-12) óra alvás. :)
2010. aug. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
csatlakozom az előttem szólóhoz, szerintem sem ártalmas a sok alvás, bár most olvasom, h cukorbetegséget okozhat és növeli a szívroham kockázatát és az elhalálozást. de szerintem ez hülyeség, én is 10 órát szoktam aludni, bár nemsokára vissza kell térnem a 6-7 óra alváshoz a suli miatt (=
2010. aug. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Amikor alszo, a szervezetedben úgymond minden lelassul. A szívverésed, a légzésed,(ami pihentetö). Nem erölteted a szemed, (jóesetben) nem bömböl a zene a füledben, a porcaidat is kíméled, mert vízszintes állapotban a gravitációnak a legkevésbé vannak kitéve. Satöbbi, most nem sorolom, szerintem ezeket Te is tudod, úgyhogy csak gondolj bele...na, mi az egészséges?
2010. aug. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Aludj annyit amennyi neked jolesik :)
2010. aug. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
hát először is nem írtad a korod.Ha tizenéves vagy akkor pont ideális de ha felnőtt vagy akkor sem gond.Ez minden embernél más ,hogy mennyi a szükséges alvásigénye, ugyanis az alvás hosszát gyakran génjeink is szabályozzák.Nem tudom hogy az ismerősöd mire gondolt talán hogyha rendszertelenül alszol(gondolok itt arra hogy az egyik nap este 10kor fekszel a másiknap meg éjfélkor fekszel le)akkor a bioritmusodat tudod bezavarni.
2010. aug. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
de irta a korát, 15 éves.
2010. aug. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Azok szoktak okoskodni, akik 10-kor lefekszenek, 1 perc alatt elalszanak és fél 5-kor meg ők ébresztik a kakast.
2010. aug. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ja, nekem van egy 50 éves ismerősöm, az minden szabadidejében alszik. Egyedül él, nem takarít, nem végez házimunkát, egyedül mosni szokott, de vasalni soha, és hahazamegy du 4kor, már fekszik is le, 8ig alszik, aztán 9kor lefekszik, reggel 7kor kel, elmegy dolgozni, de ott is szundít ebéd után 1-2 órát az irodájában. Nyáron, ha szabin van, csak enni kel fel, képes 3-4 hetet végigaludni. A te alvásod teljesen normális.
2010. aug. 19. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Utolsó apám pont ilyen, minden szabadidejében alszik =))
2010. aug. 19. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!