Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Megbántátok, hogy beadattátok...

Megbántátok, hogy beadattátok feleslegesen a h1n1 elleni oltást?

Figyelt kérdés
2010. aug. 11. 11:33
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
13%

Honnan tudod, hogy feleslegesen, lehet pont azért nem kaptátok el.

Értelmetlen a kérdés.

2010. aug. 13. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
16%
A beoltottak miatt sokan nem kapták meg a bajt amúgy.
2010. aug. 13. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
74%

Hááát... ezek mind elméletek, senki nem tudja bizonyítani sem azt, hogy az oltás miatt lett kisebb a járvány (sőt, egy ideig volt fent hivatalos helyen egy térkép, ahol mutatták az oltottságot és járvány nagyságát - érdekes módon több fertőzött volt a nagyobb oltottságú helyeken), sem azt, hogy a halottak oltással nem haltak volna meg, de még azt sem, hogy aki influenzás lett, egyáltalán melyik tőrzstől fertőzőtött meg. Úgyhogy szerintem nem igazán lehet eldönteni, hol az igazság. Azt se lehet tudni, valójában veszélyes volt-e vagy nem. Vagy legalábbis veszélyesebb volt-e, mint a hagyományos. Nagyobb médianyilvánosságot (hisztéria) kapott, de azt sehol nem tették hozzá összehasonlításképpen, hogy a sima influenzánál milyenek ezek az adatok. Pedig szerintem kellett volna.

Nagyon szomorú, hogy kismamák vagy ismerősök meghalnak, és lehet, hogy ki lehetett volna védeni. De lehet, hogy nem, lehet, hogy a mama túlélte volna, a baba viszont elmegy vagy betegen születik (oké, hogy általában nincs baj, de egyedi esetek megtörténhetnek), itt is a mama döntése volt, hogy a saját életét kockáztatja-e (az oltás elhagyásával) vagy a babáét (akármilyen veszéltelen, mégiscsak gyógyszer! senkit nem vigasztal, ha statisztikai adat lesz a babájából, hogy 1 ezrelék sérül).

Őszintén szólva nem tudom, terhesen hogy döntöttem volna, ott is megoszlottak a vélemények az orvosok között.


Ráadásul azzal is problémám volt, hogy ha valóban olyan veszélyes a vírus, és pont a fiatal felnőttekre, akik dolgoznak és eltartják az országot, akkor nekik miért nem jár alanyi jogon az oltás, hogy ne betegedjenek meg és tudjanak dolgozni. Félreértés ne essék, nem az oltás árával van bajom, az ember az egészségért többet is kifizetne, meg költött többet hülyeségekre, hanem az elv a problémám. Kicsit megkérdőjelezhetővé tette számomra a helyzet komolyságát a fizetős oltás, meg a körülötte lévő balhé.

De ez csak az én véleményem, senkire nem akarom ráerőszakolni.

2010. aug. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
24%
Nem szabad elhinni, amit most a média megpróbál velünk ismét elhitetni...Nagyon súlyos szövődményei voltak ennek a betegségnek! Szüleim orvosok, ők is mind a ketten beoltatták magukat látván a szövődményeket! (pl tüdővérzés)
2010. aug. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
Ahol kórházban voltam haltak meg H1N1 miatt, mikor még ott köhörésztek lehetett tudni, hogy az a bajuk és intenzivre kerültek és haltak meg, eddig ilyet nem tapasztaltam, pedig sokat vagyok kórházban.
2010. aug. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
58%

Jó, akik írták, hogy megbánták MIÉRT?

Egyébként nekem teljesen mindegy, ingyen volt a suliba:D:D

Miért ne?:D

2010. aug. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 Kolibri71 ***** válasza:
58%
Nem tudhatod, hogy felesleges volt-e, mert védőoltás, és vagy megvédett, vagy el sem kaptad. De ezt nem tudhatod. Tehát nem volt felesleges. Én nem adattam be, még influenzás sem voltam az utóbbi 2,5 évben. És nem csipogok, nem röfögök :)
2010. aug. 18. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim válasza:
52%

A védőoltások olyan mértékben gyengítik folyamatosan az emberek szervezetét, hogy nektek/nekünk (mert én is megkaptam minden kötelezőt) a szervezetünk nem nagyon látja kárát, de az unokáink, meg az ő unokáik már nem fognak tudni ezek nélkül élni. Az emberi immunrendszer megvédene a betegségek 98 %-ától ha hagynánk neki esélyt, de a védőoltások ezt megelőzik, teljesen feleslegesen.

Mielőtt elkezdenének néhányan szidni engem, elmondom, h nem a levegőbe beszélek, ez bizonyított tény, csak nem mindenkit érdekel, mert az emberek lusták. Ez van..

2010. aug. 18. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
48%

Utolsó: Nézd már meg mennyi embert mentettek meg a védőoltások.

Ha nem lennének kötelező védőoltások, ezek a súlyos betegségek újra elterjednének...

2010. aug. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

12:02!


Az oltás nem kényelmesíti el az immunrendszert, csak könnyebb dolga van. Amikor beadatod mondjuk az influenza ellen védőoltást, akkor az immunrendszer észleli az idegen anyagot (a védőoltásban lévő elölt vagy legyengített kórokozót) és megjegyzi. Ha legközelebb jön az igazi influenza, akkor megismeri és IDŐBEN el tud kezdeni védekezni. Ugyan úgy dolgozni fog a vírus ellen, csak már ismeri.

2010. aug. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!