Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hol lehet a legnagyobb valószí...

Hol lehet a legnagyobb valószínűséggel elkapni a COVID-ot?

Figyelt kérdés

Most úgysem lehet semmit csinálni, célszerű lenne átmenni rajta, hogy ne kelljen a vakcina. Mi az a publikus hely ahol a legnagyobb valószínűség szerint elkapja az ember?

Nyilván a Covid osztály nem megoldás, mert oda egyszeri ember nem tud bemenni, az ismerőseim pedig mind kigyógyultak már.


Hiába jártam eddig edzeni, tömegközlekedtem, utaztam Európában amikor lehetett, plusz buliztam, nem sikerült elkapnom :(



2020. nov. 11. 19:13
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Nem, napi szinten jártam edzeni is, és havonta külföldre, plusz kávézóba, étterembe, és néha bulizni.

Stresszes munkám van, amit keményen nyomok, és komolyan veszem, de nekem ez csak munka, az élet értelme minden más volt, amit azon kívül csináltam, és a hétfői döntéssel az utolsó lehetőséget, az edzést is elvették.

Tegnap még futottam, de most esőben már esélytelen, bolond fekvőtámaszok, felülések pedig pont semmire nem elegendőek. Nyáron, ha nem mentem terembe legalább le tudtam úszni pár kilométert + túráztam, de most ez sincs. Semmi, mindent elvettek, ami örömöt okoz csak azért, hogy pár nyugger piacozhasson

2020. nov. 12. 20:05
 12/14 anonim ***** válasza:

Köszönöm, hogy leírtad ezeket, mert nekem egész más dolgok okoznak örömet (mondjuk a túrázás a közös, de annak szerintem nincs akadálya most sem), és segít átérezni, hogy másoknak miért jelentenek olyan nagy érvágást ezek a lezárások. Ettől persze neked nem lesz jobb, de társadalmi szinten segít, ha jobban belelátunk, hogy másoknak milyen gondot okoz egy olyan szabályozás, ami nekem például szinte semmit.


Viszont abban nincs igazad, hogy az egész azért van, hogy pár nyugger piacozhasson. A te problémáidat se szabad bagatellizálni, de ugyanígy a másik oldalt sem. Sajnos nagyon sok veszélyeztetett fiatalokkal él együtt, nem megoldható az elkülönítésük. A velük élő fiatalokkal együtt sem, mert nekik esetleg muszáj dolgozni. Miután sikerült (vagy hamarosan sikerülni fog) teljesen bedugítani a kórházakat, sok olyan ember is belehal a járványba, aki amúgy annyira nem is lett volna veszélyeztetett, csak már nem jutott neki megfelelő ellátás (akár covid, akár más ellátás). Most sajnos korlátozások nélkül nagyon (vagy mondjuk úgy, még jobban) megugrott volna a halálozás.


Talán egy hasznosat tudok neked írni: amikor az embert veszteség éri, hajlamos azt akut módon súlyosabbnak érezni. Sötéten látja a világot, nem reálisan, hanem mindent rosszabbnak. Ezen részben az idő, részben a tudatos átgondolás segít. Szóval a lényeg, hogy valójában nem annyira rossz a helyzet, mint amilyennek most érzed, és jó esetben pár nap múlva ezt már te is így fogod érzékelni.

2020. nov. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de sajnos amiért éveken át dolgoztam, az az összes eredmény most megy a kukába. Több év alatt kemény munkával (hajnali ébredés minden nap, kiszámolt kaja) és diétával a saját egészségem érdekében leadtam 50 kilót. Ezt a munkát most pár hónap bezártsággal elveszi tőlem a dikti. Ha legalább ezt meghagyták volna az egészség nevében elfogadható lenne a többi intézkedés.
2020. nov. 12. 21:52
 14/14 anonim ***** válasza:
En elkaptam bevasarlokozpontban dolgozom.
2020. nov. 14. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!