Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hol lehet a legnagyobb valószí...

Hol lehet a legnagyobb valószínűséggel elkapni a COVID-ot?

Figyelt kérdés

Most úgysem lehet semmit csinálni, célszerű lenne átmenni rajta, hogy ne kelljen a vakcina. Mi az a publikus hely ahol a legnagyobb valószínűség szerint elkapja az ember?

Nyilván a Covid osztály nem megoldás, mert oda egyszeri ember nem tud bemenni, az ismerőseim pedig mind kigyógyultak már.


Hiába jártam eddig edzeni, tömegközlekedtem, utaztam Európában amikor lehetett, plusz buliztam, nem sikerült elkapnom :(



2020. nov. 11. 19:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
41%

Idióta. Ha átesel rajta, nem leszel védett.

Attól még kelleni fog a vakcina, mert ez kisebb-nagyobb mértékben már mindig velünk lesz.

2020. nov. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
29%

A tízezer szurkolót a focistadionban kerüld ki, ott a koronavírus, mint már tudjuk, nem fertőzőképes.


Ellenben köztudott, hogy színházban, moziban, múzeumban fokozottan fertőz. Azokat is próbáltad? Ja de várj, hisz ezek most pont bezártak, épp a fent említett veszélyességük miatt... a francba, pedig ott elkaphattad volna jó eséllyel.

2020. nov. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
35%
Nem egyszerűbb egy tűszúrás kint egy sok napig tartó f0s betegség?
2020. nov. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
22%

Szerintem a szentmisék elég jók ebből a szempontból. Olyan templomot keress, ahol énekelnek is a hívek, azzal jól lehet szórni a vírust (sok templomban a nép gyakorlatilag nem énekel). Maszk kötelező, de ha rajtad csak egy pólóanyagból varrt van, az téged nem fog megvédeni. És persze te ne énekelj, mert ha már sikerült megfertőződnöd, ne akard továbbadni.


Valószínűleg nem igaz, hogy nem leszel védett. Előfordul ilyen, de nem gyakori. Akkor nem lenne hír minden egyes újrafertőződésből, mert olyan sok újrafertőződés lenne. Amíg nem jelennek meg tömegesen az újrafertőzöttek, addig kb. azzal érdemes számolni, hogy a járvány kezdetétől eltelt időx2 a várható védettség.

2020. nov. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
27%
Ja, és amúgy biztos vagy benne, hogy nem ment még át rajtad? Mielőtt nekiállsz direkt keresni a bajt, szerintem csináltass egy ellenanyagtesztet.
2020. nov. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Sajnos valószínű, akikkel elég sűrűn találkoztam nyáron és azóta is 1-2 hetente mostanában vesztették el a szaglásukat. Én is abban reménykedtem eddig, hogy tünetmentesen átment rajtam.


Egyébként az, hogy nem érzek szagokat 2 hétig, az nem túl nagy ár a szabad mozgásért a határon.

2020. nov. 11. 20:24
 7/14 anonim ***** válasza:
37%

Ha elkapod és belehalsz ne lepődj majd meg...


Én elkaptam és hidd el nem jó buli. Mióta az eszemet tudom sportoló vagyok, egészségesen élek, de olyan szinten voltam beteg, hogy voltak esték amikor nem voltam benne biztos hogy fel fogok kelni reggel! Ja és 20 éves vagyok, ami tudtommal még fiatalnak számít!


Ne akard elkapni mert nem vicc a dolog ráadásul nem is leszel védett ellene! Vigyázz magadra és az egészségedre kérlek!

2020. nov. 12. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

"nem érzek szagokat 2 hétig, az nem túl nagy ár"


Azért ne becsüld le a betegség kockázatait. Van rá esély, hogy súlyos lefolyású lesz, és most már nem biztos, hogy lesz helyed a kórházban. Plusz fasság is lenne elvenni azoktól, akik nem hobbiból, hanem muszájból végzett munka miatt kapták el. Ha szeptemberben gondolkozol ezen, azt mondanám, oké, csak vigyázz, hogy ne fertőzz meg mást, de a kórházi helyet nem fogod mástól elvenni. Most már más a helyzet. Nyáron, vagy szeptember végéig bezárólag szerintem jó lett volna mesterséges megfertőződési lehetőséget biztosítani saját felelősségre annak, aki akarja, megfelelő elkülönítés mellett, mert akkor volt szabad kapacitás az egészségügyben. Jelen pillanatban ugyanezt csinálni már nem lenne ez jó ötlet.


Azt még mindig nem tudjuk biztosra, hogy a hosszú távú hatásai a betegségnek mik. Szóval ha direkt megbetegszel, akkor azzal egy hosszú távú szív- és/vagy tüdőkárosodást is kockáztatsz. A szaglásvesztés is lehet több, mint 2 hét, akár végleges is. Ezeket még nem tudjuk, hogy milyen gyakoriak.

2020. nov. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Korábban is akartam, de utána elült a hiszti, és nem voltam bezárva, szóval volt értelme felkelni reggel. Így viszont élni sincs értelme.
2020. nov. 12. 19:49
 10/14 anonim ***** válasza:
Kérdező, vége lesz ennek, hidd el. Most komolyan, te csak a bulik meg a külföldi utazások miatt élsz? Ennyiből áll az életed? Ne már. De ha mégis, akkor most használd ki másra az időt, így a járvány után több időd lesz a bulikra.
2020. nov. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!