Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Bőrprobléma - mi lehet?

Bőrprobléma - mi lehet?

Figyelt kérdés

Ha véletlenül valamivel megkarcolom, de néha elég az is, hogy megvakarom valamimet, ami viszket, akkor azon a helyen felduzzad a bőröm, és egy ideig viszket is. Olyan fél-egy óra múlva már eltűnik. Nagyon zavaró, mert véletlenül történik valami, és észreveszik az ijesztően felduzzadt karcolást (ha karcolás), és azonnal kérdezgetik, mit csináltam. Aztán meg, Nem nyomhatok ki egy pattanást sem az arcomon, és bőrradír után sem mehetek ki, mert teljesen felduzzadt a bőr.


Bőrtípusommal kapcsolatban: eddig még soha sem égtem le, könnyen barnulok, de nem is tartom szépnek, és rosszul is vagyok Napon, de nincs napallergiám. Lassabban fehéredek ki, mint más, télen még az is fehérebb tőlem, aki nyáron durván barnára sütötte magát.


A bőrirritáció úgy 1-2 éve kezdődött, véletlenül vettem észre. Nem tudom, minek a hatására lettem ilyen, van egyáltalán ilyen betegség? Mit ajánlotok?


2010. aug. 6. 23:14
 1/3 anonim ***** válasza:

Amikor finoman megvakarod, a csík nem fehér először, mielőtt kivörösödik? Az én bőröm gyerekkorom óta ilyen

Arra tippelek, hogy neked is erősen vízhányos, dehidratált és ettől ilyen érzékeny a bőröd. A gyógyszertárban recept nélkül vehetsz mosakodókenőcsöt illetve zuhanyozás utáni hidratálót. Nem illatos, de mindenképpen nagyon hatásos, már egy-két használat után érzed a különbséget. Hogy a lelkedet is ápold (és végül is nem vagy allergiás a tusfürdőkre) nyugodtan használd 2-3 naponta csak a megszokott tusfürdődet. Próbáld ki, néhány száz forintot megér a jó közérzeted.

2010. aug. 7. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hát, természetesen egy kicsit kifehéredik, de az arcom abszolút nem száraz, mégis felduzzad, szóval, nem biztos, hogy a hidratáltsággal lenne a gond. Minden esetre kipróbálom majd. Köszönöm!
2010. aug. 7. 15:29
 3/3 A kérdező kommentje:
Dermatographia-nak nevezik...
2011. aug. 2. 19:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!