Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Objektív, informatív jellegű...

Objektív, informatív jellegű véleményeket kérnék a füvezésről?

Figyelt kérdés

4 éve vagyunk együtt a barátommal, újabban ez dívik náluk. Egy darabig nem csinálta, de ma aztmodnta igazából szívesen kipróbálná, elvégre annyi ismerőse mondta, hogy ez mennyire jó. Én ennek egyáltalán nem örülök. Tudom, hogy nem addiktív (elvileg, sok haverja egy fél napot nem bírna ki nélküle...), hogy van ahol legális, hogy az alkohol károsabb, stb. Szóval ezeket a "füves" ellenérveket ismerem.

És mégis, drogozik, tudom sok ilyen ismerőséről, hogy pl büszkék arra hogy befüvezve szexelnek összevissza mindenkivel, lehet hülyeség, de féle, hogy megcsalna. Továbbá mégiscsak drog, tudatmódosító, eddig még a cigit is elítélte, ezek után mivan, ha kemlnyebbhez is hozzányúl majd?

Mint utóbb kiderül párszor használta, és szeretné még. Állítólag nem rendszeres a dolog. Nagyon ellene vagyok, elhagyni mégsem szeretném. A saját emgnyugtatásomra, vagy az ő meggyőzésére kérnék infromációkat, tapasztalatokat, köszönöm.

L/22


2010. aug. 6. 21:15
 1/4 anonim ***** válasza:
58%

Szia!

Nálunk is hasonló volt a helyzet, az én párom 23 éves és szintén füvezett, amit én erősen ellenzek, méghozzá olyan okoból mint Te.

Én még ki se próbáltam soha, nem is akarom.

Amikor összejöttem vele még nagyban szívta, viszont nekem nagynehezen sikerült róla lebeszélnem, ezért mostmár nem csinálja (legalábbis tudtommal).

Én az elején azt mondtam neki hogy nem szeretném hogy csinálja, de ez nem hatott rá igazán, zsarolni meg ugye nem akartam, mert az milyen dolog, hogy ha füvezik otthagyom..

Annyit mondtam neki, hogy felőlem füvezzen, nem fogok rá haragudni, de azt tudnia kell hogy nekem nagyon rossz érzés lesz, mert ez egy pótcselekvés neki, vagyis azt jelentené nekem, hogy nem tudok neki mindent megadni, nem vagyok neki elég jó és valami hiányzik neki.

Ez nálam bevált, össze is költöztünk és béke van:)

Szerintem ezt Te is próbáld meg, mert ha igazán szeret, nem akar majd Neked fájdalmat okozni.

Sok sikert! :)

19/L

2010. aug. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
89%

Megnyugtatni sajnos nem tudlak. Én is ismerem a "narkós érveket", melyekkel vitába sem lehet szállni, mert érzelmi alapúak, tudás, valódi ismeret nincs mögötte.

Az első, hogy a fű is igenis addikcióhoz vezethet. Mind pszichológiai, mind fizikai értelemben. Ez utóbbit nem szokták a füvesek elismerni a klinikusokkal ellentétben.

A másik probléma, hogy a tudatmódosító szerek használata pszichotikus állapotokat is előidézhet, kiváltképp az arra hajlamosoknál (amit ugye nem tudunk előre), ez meg skizofréniába is fordulhat. Ezt szintén tagadják füveseink, pedig tele van fiatal "csak" füvező tizenévesekkel a pszichiátria.

Abban a szlogenben is sajnos sok igazság van, hogy 'a marihuana a pokol kapuja". Sok "csak füves" lesz később keménydrog fogyasztó.

A pároddal kapcsolatban: ki kellene deríteni, hogy miért van szüksége erre az élményre. Lehet, hogy a személyiség szintjén kéne ezt a problémát keresni.

2010. aug. 11. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én kipróbáltam, ha ilyen fajta vélemény is érdekel.

Pont azért, mert sok haverom szívja, ájuldoznak, hogy mekkora jó...na mondom, egyszer már csak meg kell nézni. Hallottam előtte is, hogy a fű mindenkire más-más hatással van, de hogy ennyire! Nekem konkrétan annyit hatott, hogy szédültem, mint 10 menet után a körhintán, valamint kihánytam mindent, amit aznap ettem. Lényeg a lényeg, én nem leszek "mindennapos felhasználó", nem ragadott meg. Ha szerencséd van, a pasidra is ilyen hatással lesz, annak meg az lesz az eredménye, hogy az életben többet rá se akar nézni;)

2010. aug. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Én is éltem vele egy darabig, majd azon kaptam magam, hogy kezdek bekattanni és elveszteni a valósággal a kapcsolatomat. Plusz nálam erős szorongást, pánikot hozott ki egy idő után, rejtett pszichés problémákat. Ez bár semennyire sem volt objektív, mert ahány használó, annyiféle hatás.

Én főleg abban látom a veszélyét, hogyha valaki mérték nélkül használja, és nagyon rááll, nagyon be fog fordulni, el fogja hanyagolni a kötelezettségeit, füves környezetben fog szocializálódni és végül totál elszáll. Én még időben lejöttem...

24 N

2010. aug. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!