Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyire jogos az aggodalmam?...

Mennyire jogos az aggodalmam? Mi lenne az ideális?

Figyelt kérdés

Szeptembertől be kell járni az egyetemre órákra. Ugyebár sokan leszünk egy helyen, tömeg lesz a folyosón, lehet lesz aki gólyatáborba is megy (én nem vagyok elsős, én nem megyek), ott lesz a menza, sok ember egy helyen. Szerintem lesznek programok, rendezvények is, sokat szerveznek.

Az egyetemen sok külföldi egyetemista is van és bizony kicsit tartok az egésztől a járvány miatt. Nem akarnám elkapni. A szüleim veszélyeztetettek, főleg apukám. Hétköznap albérletben lennék a párommal de hétvégére elvileg hazajönnék minden héten. Szerintem mindig bennem lenne a félelem, hogy elkapok valamit. Ha hazajövök, elvileg megvan az esélye, hogy átadok nekik valamit. Ha nem jövök haza, az is rossz mert nem tudok segíteni itthon ha kell és nem látom őket. (Apukám sajnos nehezen mozog, kísérni kell a wc-re, odaadni neki az ennivalót, gyógyszert, vigyázni nehogy elessen. Ezt anyukám csinálja ha nem vagyok itt, ha itt vagyok, akkor segítek.)

Jogosan aggódok kicsit hogy veszélyeztetem magunkat az egyetemmel? Levelezőre nem mehetek, nincs ez a szak levelezőn. Ez az utolsó évem az egyetemből.

Mi a jobb: ha hetente hazamegyek a szüleimhez és látom őket és segítek amit kell vagy ha nem megyek haza és marad a telefon? Most is elmegyek néha valahová de az egyetemen szorgalmi időszakban többen vannak mint egy boltban vagy buszon vagy termálfürdőben. (Ilyen helyeken voltam nyáron)

Egyéni tanrendet nem szeretnék kérni.


Amúgy arra gondoltam, hogy akár kötelező, akár nem, maszkot fogok hordani az egyetemen, pár alkalom kivételével (ha eszek, akkor mondjuk muszáj levenni) és lesz nálam kézfertőtlenítő, ha szükségét érzem, azt is használom. Lehet hülyének néznek de a szüleim egészsége meg a sajátom nekem ér ennyit. Lehet azt is bevállalnám, hogy menjek tesztet csináltatni, kifizetném érte azt a 10 000 vagy valamennyi forintot. Nem hetente de mondjuk két havonta vagy havonta.


Szóval a helyemben ti mennétek haza minden héten vagy nem? Melyik a jobb: hazamenni mindig és látni őket, segíteni és kockáztatni vagy nem menni de akkor nem is látom és nem segítek?

Ugyanabba a városba van az albérletem is ahol ők laknak szóval nem kell vonatozni.


Amúgy is könnyen megfázok és beteg leszek ősszel de ha nem is lenne semmi tünetem, akkor is aggódnék, hogy tünetmentes vagyok.



2020. aug. 13. 12:58
 1/6 anonim ***** válasza:
64%
Sajnos én is nagyon aggódom, nekünk is be kell majd járni. Megkérdezhetem, melyik egyetem?
2020. aug. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én a Debreceni Egyetemre járok.
2020. aug. 13. 13:13
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is, másodéves leszek
2020. aug. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
24%
Csak egyet tudok javasolni; próbáld elfelejteni ezt a tömeghisztériát. A félelem, az aggodalom nagyon le tudja gyilkolni az immunrendszert, és többet ártasz, mint használsz a túlzott aggodalommal.
2020. aug. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
65%
Az egyetemi maszkviselés kapcsán fontos, hogy a "sima" maszk nem a kórokozó bejutását akadályozza meg alapvetően, hanem a kijutását. Tehát ha csak te hordod, akkor nem sokat segít, mindenkinek kéne, azért, hogy senki ne adja tovább a fertőzést (pl. tünetmentes fertőzött kilégzéssel). FFP2/FFP3 maszk akadályozza meg a kórokozó bejutását, de ezeket a maszkokat 4 óráig lehet hordani, tehát ebből hatalmas mennyiség kellene, hogy védd magad. Szerintem amit tehetsz, hogy az egyetemen ügyelsz, hogy ne nyúlj az arcodhoz, kezet mosol, kerülöd az üdvözlés szokásos formáit és amikor otthon vagy akkor viselsz maszkot (így elég kis eséllyel adod tovább a fertőzést), ez a legtöbb, amit tehetsz.
2020. aug. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha egy városban laktok, akkor én úgy oldanám meg, mint a korlátozások alatt az időseknek a bevásárlást. Tehát odamész a kerítéshez, de nem mész be. Ők pedig kimennek hozzád.


Látjátok egymást, beszélgettek, de közben távolságot tartotok.

2020. aug. 13. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!