Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért dagad a bokám?

Miért dagad a bokám?

Figyelt kérdés
Volt ilyen 1-2 hete kb, nagyon feldagadt, de csak a jobb lábamon, és csak oldalt, tartott kb 4 napig :S Aztán beállt a hideg időjárás, és le is lohadt, most nézem, újra kezd dagadni, szintén a jobb lábam, és ugyanott ahol eddig. Melegtől lenne? Mi lehet a baj? Amúgy nem fáj, járni bírok, bal lábamnak semmi baja sincs!
2010. aug. 2. 13:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Valami ízületi gond /szalag,in stb/, régi sérülés lehet. Elképzelhető valamilyen lokális keringési, nyirokkeringési zavar is.
2010. aug. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Idén először nekem is felduzzadt a jobb lábam...

Először a bokám duzzadt meg, aztán pár hét múlva az egész lábfejem felpüffedt!


Utánaolvastam és ez valamiféle visszeres vagy vérkeringési probléma (pangó vér az erekben).

Bár nem látok visszereket a lábamon, de ez lehet rejtetten is, ami (még) nem látszik!


Aztán 2 hete vettem gumis térharisnyát, ettől most szépen lelohadt a duzzanat! :-D


Az orvosok is gumiharisnyát ajánlanak rá, illetve naponta többször magasra polcolni a lábat (na, ezt én nem tudom megcsinálni).


Többet kellene mozogni, kocogni, sétálni, olyat csinálni, ami a lábadban serkenti a vérkeringést! (Na, én ezt sem tudom megcsinálni, mert naponta 12-16 órát kell ülnöm a számítógép előtt.)


Próbálkoztam a gumiharisnya előtt mindenféle visszeres-csodakrémekkel (Venoruton, gesztenyés krémek, stb.) semmit nem értek... 8-[[

2010. aug. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
"vizesedik". Az okát én sem tudom, de nekem is ilyen sajnos. Mindkét lábfejem feldagad, van, hogy csak estére, de előfordul, hogy már délelőtt is kibuggyan a cipőből, pedig amúgy makk-egészséges vagyok (legalábbis annak érzem magam).
2010. aug. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

az a furcsa, h nekem nem lohad le, és mindig csak az egyik bokám mögött dagad meg. Szerintem nem vizes a lábam, mert nem marad benne az ujjam hha benyomom, viszont a duzzanatot hha nyomorgatom akk picit fáj. Múlthéten pakolgattam fel, pihentettem, és nem volt hajlandó lelohadni, mikor elkezdett itt zuhogni az eső, és lement a hőmérséklet akkor ment vissza... csak érdekes h a másik bokámnak semmi baja!

Térdem beteg egyébként, a duzzad tbokás lábamon, de az is lehet h megerőltettem, szombaton lagziba voltunk, nem táncoltam, de egész este mászkáltam:S hát nem tudom, szerintem ez fog még jobban dagadni nekem. Egyébként nem is vagyok túlzottan jól, nem bírom a meleget :S

2010. aug. 2. 13:33
 5/7 anonim ***** válasza:
Egyértelműen ízületi probléma. Mutasd meg reuma vagy ortopéd orvosnak.
2010. aug. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Ez engem is érdekelne! Mindkét lábam megvan dagadva Kb: 1 hete, labor rendbe van. Estére jobban megdagad. Kaptam egy vénás furosemidet és mellette szedem a furosemid, Spiron és Uregyt tablettát. Semmi változás. Az ultrahang véleménye:

Hepatopathia, steaosis hepatis,hepatomegalia, Pancreatopathia,

Enyhén nagyobb pm lebenyek, Lymphadenitis colli,

Köszönöm elöre is a válaszokat. Hova menjek?

2011. jún. 21. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
én ehhez nem értek, én orvosnál nem voltam vele, elmúlt magától a dagadás, múlt nyáron párszor dagadt, azóta nem volt problémám vele... szerintem nekem csak a meleg tette, vagy megterheltem a bokám
2011. jún. 23. 23:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!